Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / FIVB / Maja Tokarska

Japonia: zespół Mai Tokarskiej nie zwalnia tempa

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Hisamitsu Springs po ostatnim ligowym weekendzie wróciło na tron lidera krajowej V-League. Udział w dwóch ostatnich wiktoriach tej ekipy miała Maja Tokarska.

Fani drużyny z Kobe mieli w ciągu ostatnich dni powody do niepokoju jedynie w pierwszym secie meczu z Toyota Auto Body Queenseis. Aktualne mistrzynie Japonii przegrały go 18:25 i nie potrafiły zatrzymać Azerki Poliny Rahimowej (32 punkty w całym meczu). Kolejne trzy partie poszły już po myśli gospodarza; Miyu Nagaoka i Risa Shinnabe punktowały równie ochoczo jak w starciu z niżej notowanym PFU Blue Cats, co pomogło Hisamitsu w zgarnięciu kolejnego kompletu punktów.

Maja Tokarska nie szalała tym razem w zatrzymywaniu rywalek blokiem, w tym elemencie punktowała raz przeciwko Blue Cats i dwukrotnie w meczu z Queenseis. Należy docenić coraz lepsze porozumienie polskiej środkowej z rozgrywającą, nasza rodaczka osiągała w opisywanych bojach kolejno 50 i 56 procent ofensywnej skuteczności (7/14, 10/18).

Dzięki sześciu punktom Hisamitsu Springs znów znajduje się na pierwszym miejscu w tabeli V-League (18 pkt., bilans setów 20:7). Tuż za plecami uczestnika ostatnich klubowych mistrzostw świata czają się JT Marvelous i Hitachi Rivale (po 15 pkt.).

Hisamitsu Springs - PFU Blue Cats 3:0 (25:17, 25:21, 25:18)

Hisamitsu Springs - Toyota Auto Body Queenseis 3:1 (18:25, 25:22, 25:16, 25:14)

ZOBACZ WIDEO Ireneusz Mazur: Mecz z Serbią otworzył nam drogę do tytułu mistrza świata

Czy Hisamitsu Springs obroni tytuł mistrzyń Japonii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL