WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Justyna Serafin

Monika Kutyła zadebiutowała w Orlen Lidze

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
23-letnia Monika Kutyła w sobotę oficjalnie zadebiutowała na parkiecie Orlen Ligi. Atakująca pojawiła się na boisku w drugiej i trzeciej odsłonie w starciu z Giacomini Budowlanymi Toruń.

Monika Kutyła w Budowlanych Łódź debiutowała w trakcie przygotowań do sezonu, z dobrej strony prezentowała się w meczach towarzyskich. Pechowo, bo na ostatniej prostej, nabawiła się kontuzji. Choć ta nie wykluczyła jej całkowicie z treningów, do tej pory wspierała koleżanki z kwadratu dla rezerwowych. 

Atakująca w końcu dostała swoją szansę w starciu ze swoim byłym klubem, Giacomini Budowlanymi Toruń. - Pierwsze koty za płoty. Dobrze, że mogła sprawdzić się w warunkach meczowych i pierwsze stresy, nerwy za nią. Teraz będzie już tylko lepiej - zapewnił Błażej Krzyształowicz, trener zespołu z Łodzi.

23-letnia zawodniczka jest wychowanką Culmenu Chełmno. Następnie występowała w Czarnych Słupsk, Budowlanych Toruń, Jokerze Metro Świecie, a w ostatnim sezonie reprezentowała barwy Wisły Warszawa. 

Kutyła na boisku pojawiała się w drugiej i trzeciej odsłonie, zastępując Kaję Grobelną. W sumie w swoim debiucie w Orlen Lidze zdołała zdobyć dwa pierwsze punkty. - Na pewno było to dla niej trudne zadanie, bo miała długą przerwę od atmosfery meczowej. Praktycznie nie grała od spotkań przygotowawczych aż do teraz, więc była to ciężka sytuacja - wyjaśnił szkoleniowiec. 

Sobotni występ atakującej oznacza, że wszystkie znajdujące się w seniorskiej kadrze zawodniczki Budowlanych Łódź mają premierowe występy w Orlen Lidze za sobą.

ZOBACZ WIDEO Łukasz Kadziewicz: Grupa jest trudna i nic samo się nie wygra

Czy Monika Kutyła ma szansę grać częściej w Orlen Lidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL