Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa

Maret Balkestein przeszła do Fenerbahce

Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
Przyjmująca reprezentacji Holandii Maret Balkestein postanowiła zmienić klub w trakcie sezonu. Była siatkarka Atomu Trefla Sopot zamieniła właśnie Sudtirol Bolzano na Fenerbahce Stambuł.

Powody takiej decyzji są co najmniej dwa. Pierwszy z nich to konflikt z trenerem zespołu, Francois Salvagnim, o którym zawodniczka powiedziała holenderskim mediom.

- Musiałam dojść do siebie po kontuzji kostki. Gdy udało mi się wrócić do gry, byłam gotowa do tego, by znów prezentować wysoki poziom. Spodziewałam się jednak, że będzie dla mnie więcej przestrzeni na boisku. Nie byłam do końca szczęśliwa w Bolzano. Z koleżankami wszystko układało się dobrze, lecz nie miałam dobrych relacji z trenerem. Z dnia na dzień ulegały one pogorszeniu - przyznała Maret Balkestein.

Holenderka zasili ekipę Fenerbahce Stambuł. Pozyskano ją w miejsce kontuzjowanej Yeon-Koung Kim. Choć plotki na ten temat krążyły po siatkarskim świecie od kilku dni, dopiero w poniedziałek była zawodniczka Atomu Trefla Sopot przeszła testy medyczne i oficjalnie podpisała kontrakt.

- To naprawdę jest zespół ze światowej czołówki. Wobec kontuzji Kim potrzebuje teraz dodatkowego wsparcia na przyjęciu i dlatego otrzymałam od niej ofertę - mówiła reprezentantka Holandii.

Po ośmiu kolejkach ligi tureckiej Fenerbahce znajduje się na piątym miejscu w tabeli. Podopieczne Marcelo Abbondanzy mają na koncie pięć zwycięstw i trzy porażki.

ZOBACZ WIDEO Valencia znów bez zwycięstwa. Zobacz skrót [ZDJĘCIA ELEVEN]

Czy Maret Balkestein wejdzie do pierwszej szóstki Fenerbahce?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL