WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Kacper Kolenda

BKS Profi Credit - Legionovia: nadzwyczajny wyczyn Aleksandry Trojan

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Trudny pojedynek rozegrały między sobą BKS Profi Credit Bielsko Biała i Legionovia Legionowo. Ostatecznie skończyło się na tie-breaku, w którym lepsze okazały się gospodynie.

O ile postawienie 19 bloków w całym spotkaniu, szczególnie pięciosetowym, nie jest czymś niespotykanym w Orlen Lidze, o tyle 11 bloków na koncie jednej zawodniczki budzi podziw. Aleksandra Trojan popisała się takim wyczynem w środowym starciu w Bielsku-Białej. W sumie zdobyła 16 punktów, do dorobku dołożyła pięć skutecznych ataków.

Legionovia Legionowo prowadziła już 2:0, szczególnie za sprawą świetnej formy w ofensywie Moniki Bociek. Atakująca jednak nie wytrzymała trudów spotkania i w tie-breaku nie była już tak skuteczna. W sumie jednak pokusiła się o imponujący wynik i wywalczyła aż 33 punkty, z czego aż 27 w ataku, mając aż 64 próby. 

W pokonanej drużynie dobry występ zaliczyła Ewelina Mikołajewska, zdobywając 20 punktów, radząc sobie słabiej wyłącznie w przyjęciu. 

BKS Profi Credit Bielsko-Biała popełnił mniej błędów i Magdalena Gryka dobrze  radziła sobie mimo słabszego odbioru zagrywki rywalek. Pozytywny występ zanotowała również Emilia Mucha , zdobywając 20 punktów.

Porównanie statystyk:

BKS Profi Credit BBElementLegionovia Legionowo
9Asy serwisowe13
10Błędy przy zagrywce11
34 proc. (13 błędów)Przyjęcie pozytywne42 proc. (9 błędów)
41 proc. (53/131)Skuteczność w ataku41 proc. (57/139)
9Błędy w ataku13
19Bloki12


ZOBACZ WIDEO Jacek Kasprzyk: Kandydatami na trenera są dwaj Włosi, Serb i Argentyńczyk

Czy BKS Profi Credit Bielsko-Biała zakończy sezon w Top 5?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL