Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stephane Antiga Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Stephane Antiga

Kto zastąpi Vitala Heynena? Stephane Antiga i Laurent Tillie wśród kandydatów na trenera niemieckiej kadry

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Niemiecka Federacja Siatkówki, podobnie jak PZPS, prowadzi poszukiwania selekcjonera dla drużyny narodowej siatkarzy. W tamtejszych mediach pojawiły się nazwiska potencjalnych następców Vitala Heynena.

Kontrakt Vitala Heynena z Niemiecką Federacją Siatkówki wygasł 30 września. O tym, że umowa nie zostanie przedłużona, wiadomo było zdecydowanie wcześniej. Belgijskiemu szkoleniowcowi nie udało się bowiem dojść do porozumienia z działaczami, a jednym z powodów był brak awansu drużyny narodowej na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro.

Wśród potencjalnych kandydatów na następcę Vitala Heynena wymieniani są: opiekun reprezentacji Estonii Gheorghe Cretu, szkoleniowiec Słoweńców Andrea Giani, trener Francuzów Laurent Tillie oraz Roberto Santilli, Daniele Bagnoli i Stephane Antiga.

Działacze federacji nie podjęli jeszcze decyzji w sprawie wyboru nowego szkoleniowca. Wiadomo natomiast, że z wyścigu o fotel selekcjonera zrezygnowali dwaj kandydaci. Michael Warm (United Volleys RheinMain) i Stefan Huebner (SVG Lüneburg) odrzucili propozycję działaczy i postanowili skupić się na pracy w klubie.

ZOBACZ WIDEO Ireneusz Mazur: Wszyscy kandydaci to dobrzy szkoleniowcy

Który z trenerów powinien zastąpić Vitala Heynena na stanowisku selekcjonera reprezentacji Niemiec?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL