Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dmitrij MuserskiNewspix / Na zdjęciu: Dmitrij Muserski

Szokujące informacje o Muserskim. Słynny siatkarz przez lata stosował doping?

Joanna Wyrostek
Joanna Wyrostek
Dmitrij Muserski jest na liście zawodników, którzy według raportu Richarda McLarena stosowali środki dopingujące. Siatkarz miał pozytywne wyniki wewnętrznych kontroli antydopingowych, ale Rosjanie mieli ich nie ujawniać.

W piątek została opublikowana druga część raportu komisji antydopingowej, którą kieruje Richard McLaren. Znajduje się na niej ponad 1000 rosyjskich sportowców zamieszanych w manipulowanie próbkami badań antydopingowych. W dokumentach znaleźli się również siatkarze.

W opublikowanym raporcie nie ma nazwisk poszczególnych sportowców, są oznaczeni jedynie numerami, a do czasu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości tożsamość zawodników miała być objęta tajemnicą. Tymczasem do publicznej wiadomości przedostały się niektóre nazwiska. Wszystko za sprawą Grigorija Rodczenkowa, rosyjskiego lekarza, który współpracował z komisją McLarena.

Rodczenkow w swoich dokumentach odtajnił nazwiska narciarza Aleksandra Legkowa i jednego z najlepszych siatkarzy ostatnich lat Dmitrija Muserskiego. Ta ostatnia wiadomość to cios dla rosyjskiej siatkówki i kibiców. Muserski miał zostać przyłapany na stosowaniu niedozwolonej substancji co najmniej dwa razy, ale nie było to podczas oficjalnych zawodów.

Rosyjscy dziennikarze pytali Richarda McLarena, czy ujawnione nazwiska w dokumentach Rodczenkowa mogły się pojawić wskutek błędu. - Nie - stwierdza kategorycznie McLaren. - Nie ma mowy o pomyłce. Niektóre nazwiska, tak czy inaczej, już przedostały się do wiadomości publicznej, więc postanowiliśmy je opublikować.

W przeciwieństwie do np. Aleksandra Markina, Dmitrij Muserski nie został nigdy oficjalnie przyłapany na stosowaniu niedozwolonych substancji. Jego nieobecność podczas wielkich imprez w ostatnim czasie była najczęściej tłumaczona kłopotami zdrowotnymi, bądź rodzinnymi. W tym roku Muserski w zagadkowych okolicznościach opuścił zgrupowanie kadry przed turniejem kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich, a latem został skreślony w ostatnim momencie z listy siatkarzy jadących do Rio de Janeiro.

ZOBACZ WIDEO Stoch i Kot po Lillehammer: w naszej drużynie jest moc (źródło: TVP SA)

Czy cała kadra rosyjska powinna zostać ukarana, jeśli Muserski okaże się dopingowiczem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (18):

 • Allez Zgłoś
  A sonda jest po prostu bzdurna. Nawet gdyby dowiedziono jakiegos pojedynczego przypadku , to [b]nie mozna stosowac odpowiedzialnosci zbiorowej[/b].Wykluczenie rosyjskich lekkoatletow z Rio
  Czytaj całość
  bylo czyms zupelnie INNYM, gdyz dowiedziono, PRAWIE WSZYSCY z nich byli zamieszani w doping. Skala byla po prostu tak duza, ze usprawiedliwione bylo podjecie tak drastycznego kroku, jak wykluczenie calej grupy.
  • Allez Zgłoś
   Zwroccie uwage, ze jest mowa o dwoch przypadkach (ktore sa pewne) ale , co jest KLUCZOWE, "[b]nie było to podczas oficjalnych zawodów[/b].
   • wisus54 Zgłoś
    Dziwne pytanie ze strony WP czy powinna być kara? Te wątpliwości pewnie powstały za sprawą narciarzy norweskich którzy oficjalnie stosują zakazane środki.
    Wszystkie komentarze (18)

    Komentarze (18)

     Wszystkie komentarze (18)
     PRZEJDŹ NA WP.PL