Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski

Nagroda za przywrócenie blasku polskiej marce. Ferdinando De Giorgi przejmuje stery w reprezentacji Polski

Wiktor Gumiński
Wiktor Gumiński
Ferdinando De Giorgi rozpoczął pracę w Polsce w marcu 2015 roku, kiedy to oficjalnie został ogłoszony nowym trenerem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Zdobył z nią mistrzostwo kraju. Teraz otrzymuje szansę poprowadzenia reprezentacji narodowej.

Mimo że samemu był w pełni odpowiedzialny za prowadzenie kędzierzynian dopiero od lata ubiegłego roku, aktywnie obserwował ich poczynania już parę miesięcy wcześniej. Przyglądając się z bliska kilku ostatnim występom zespołu w sezonie 2014/2015, oceniał, którzy zawodnicy będą pasować do jego wizji składu.

Swoboda i zasady

W kwestii doboru nowych siatkarzy dostał od władz klubu pierwszeństwo. - Nadzorowanie polityki transferowym będzie jednym z jego głównych zadań - zaznaczał Sebastian Świderski, obecny prezes ZAKSY. Włoch przygotował listę kandydatów do gry w drużynie z Kędzierzyna-Koźla, a kolejne negocjacje z uznanymi graczami kończyły się powodzeniem. Kadra zespołu została gruntownie przebudowana.

Zasilili ją między innymi rozgrywający Benjamin Toniutti, atakujący Dawid Konarski czy przyjmujący Sam Deroo, Rafał Buszek i Kevin Tillie. - Co bardzo ważne, mamy drużynę prezentującą dobry poziom techniczny - mówił De Giorgi, który wprowadził także kilka żelaznych zasad obowiązujących poza boiskiem. Jedna z nich zakazywała używania tabletów i telefonów w trakcie spożywania posiłków.

- Dziwi mnie, dlaczego w ogóle ktoś jest zdziwiony takim podejściem. Według mnie to po prostu jedna z najprostszych rzeczy związanych z wychowaniem. Chwila, w której przebywamy przy stole nie jest odpowiednią do tego, by dzwonić. To jest moment, żeby być razem. Wolę, żeby zawodnicy porozmawiali między sobą, a nie przez telefon - tłumaczył z nieskrywanym zaskoczeniem.

ZOBACZ WIDEO Ewa Brodnicka: to, co przeżyłam, było dla mnie dramatem

Drużyna jak maszyna

Podopieczni szybko mu zaufali, co znalazło odzwierciedlenie w wynikach osiąganych przez kędzierzynian od początku sezonu 2015/2016. Brak udziału w europejskich pucharach pozwalał De Giorgiemu i spółce skoncentrować się w stu procentach na spokojnym wypracowywaniu formy pod zmagania ligowe. O potencjale ZAKSY boleśnie przekonywali się kolejni rywale.

Czy Ferdinando De Giorgi poprowadzi Polskę do medalu w mistrzostwach Europy 2017?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

 • Chrisrks Zgłoś
  Ostatnio każdy nowy zagraniczny trener "robił" u nas wyniki.Nie widzę powodu,żeby było inaczej z Fefe.Trzeba dać chłopu czas i zobaczymy.
  • Wiesia K. Zgłoś
   Dokończy sezon z Zaksą i teraz ona będzie musiała szukać trenera...
   • 63 Zgłoś
    No nic to. Trzeba cierpliwie poczekać, zobaczymy jakie oblicze naszej kadry wykreuje Fefe. Choć jak czytam jak to stał się zbawcą Zaksy to jednak lekko ręce opadają. Ten sezon
    Czytaj całość
    zweryfikuje jakość pracy trenera. Tak na marginesie pytanie: skoro związek nie dopuszcza łączenia pracy klub-kadra to co teraz zrobi frener Zaksy? Zakończy i zostawi klub czy dociągnie sezon do końca? Jeśli tak, to dlaczego odrzucono kandydaturę Mendeza? Nie chciał rozwiązać kontraktu z Sadą po zakończeniu tego sezonu? Dzięki za odp.

    Komentarze (3)

    PRZEJDŹ NA WP.PL