Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Earvin N'Gapeth WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Earvin N'Gapeth

Earvin Ngapeth królem bloku. Punkty, bloki, asy - 2. kolejka Ligi Mistrzów

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
W ostatnich dniach rozegrano spotkania 2. kolejki siatkarskiej Ligi Mistrzów. W czołówkach rankingów w tej rundzie znalazł się tylko jeden zawodnik polskiego klubu.

Najlepiej punktującymi zawodnikami 2. kolejki rywalizacji w Lidze Mistrzów byli Michael Sanchez Bozhulev z Arkasu Izmir oraz Wouter Ter Maat z Berlin Recycling Volleys. Ich drużyny rozegrały pięciosetowe pojedynki. W lepszym nastroju mecz zakończył pierwszy z nich, gdyż Arkas pokonał na wyjeździe VfB Friedrichshafen. Z kolei Berlin Recycling Volleys przegrał w Rzeszowie z Asseco Resovią.

Najlepiej punktujący:
1. Michael Sanchez Bozhulev (Arkas Izmir), Wouter Ter Maat (Berlin Recycling Volleys) - po 28 punktów
2. Earvin Ngapeth (Azimut Modena) - 24 punkty
3. Ziga Stern (ACH Volley Lublana) - 23 punkty

Earvin Ngapeth był w czołówce rankingu najlepiej punktujących zawodników tej kolejki, ale prawdziwą furorę zrobił w bloku. Zapisał na swoim koncie 7 punktów zdobytych w ten sposób i był bezkonkurencyjny w tym elemencie. 6 bloków zanotował Hasan Sikar z Arkasu Izmir.

Najlepiej blokujący:
1. Earvin Ngapeth (Azimut Modena) - 7 bloków
2. Hasan Sikar (Arkas Izmir) - 6 bloków
3. Georg Klein (VfB Friedrichshafen), Mustafa Koc (Arkas Izmir) - po 5 bloków

W gronie najlepiej zagrywających zawodników 2. kolejki Ligi Mistrzów znalazł się jeden przedstawiciel Asseco Resovii Rzeszów. Był nim Gavin Schmitt, który zanotował trzy asy serwisowe. Takim samym dorobkiem mogło się pochwalić sześciu innych graczy. Z kolei najwięcej asów posłał Luca Vettori, który w starciu przeciwko PGE Skrze Bełchatów zdobył w ten sposób 4 punkty.

Najlepiej zagrywający:
1. Luca Vettori (Azimut Modena) - 4 asy serwisowe
2. Dmitrij Muserski, Maksim Żygałow (obaj Biełogorie Biełgorod), Jan Kozamerik (ACH Volley Lublana), Wilfredo Leon (Zenit Kazań), Gavin Schmitt (Asseco Resovia Rzeszów), Nikola Kovacević, Tsimafei Zhukouski (obaj Berlin Recycling Volleys) - po 3 asy serwisowe

ZOBACZ WIDEO Bartosz Zmarzlik: Znowu moim celem jest zajęcie miejsca w ósemce

Czy Earvin Ngapeth był najlepszym zawodnikiem 2. kolejki Ligi Mistrzów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL