Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu Robert Taht WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na zdjęciu Robert Taht

Robert Taht wybrany najlepszym siatkarzem w Estonii

Ola Piskorska
Ola Piskorska
27 grudnia Estońska Federacja Siatkówki ogłosiła listę najlepszych zawodników i trenerów 2016 roku. Przyjmujący zespołu Cuprum Lubin - Robert Täht został wybrany Najlepszym Siatkarzem w Estonii.

Tego samego wieczoru odbyła się również Estońska Gala Sportu, zorganizowana przez Estoński Komitet Olimpijski, gdzie Robert Taht był nominowany w kategorii Najlepszy Sportowiec 2016 roku w Estonii. Zawodnik Cuprum Lubin zajął 6. miejsce w tym plebiscycie. Dla Roberta Tähta była to pierwsza taka nominacja.

Natomiast drugi estoński zawodnik Cuprum Lubin - Keith Pupart, który był nominowany do nagrody po raz drugi, został wybrany Najlepszym Siatkarzem w Estonii cztery lata temu, w 2012 roku.

Trener Cuprum Lubin, Gheorghe Cretu, był jednym z nominowanych w kategorii Najlepszy Trener w kraju i zajął bardzo wysokie - drugie miejsce (po trenerze zespołu wioślarskiego, zdobywcy brązowego medalu olimpijskiego). Gianniemu, który poprowadził kadrę Estonii do zwycięstwa w Lidze Europejskiej i zakwalifikowania (po raz czwarty) do mistrzostw Europy 2017, zabrakło do zwycięzcy tylko jednego punktu.

ZOBACZ WIDEO Ferdinando De Giorgi: Najważniejsze będą mistrzostwa Europy

Czy reprezentacja Estonii wyjdzie z grupy na ME 2017?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL