Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe

Reprezentacja Polski juniorek wygrała memoriał Damiana Gapińskiego

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
W rozegranym w Luboniu I Memoriale Damiana Gapińskiego zwycięstwo odniosła reprezentacja Polski juniorek. W finałowym starciu zespół prowadzony przez Wiesława Popika pokonał kadrę Polski kadetek.

Reprezentacja Polski juniorek zwycięstwo zapewniła sobie w trzech setach. Pierwszą partię podopieczne Wiesława Popika wygrały do 17, ale wygrane w kolejnych odsłonach nie przyszły im łatwo. Zespół dowodzony przez Grzegorza Wagnera postawił starszym rywalkom solidny opór, lecz nie zdołał ugrać nawet seta.

Trzecią lokatę w I Memoriale Damiana Gapińskiego zajęły juniorki PTPS-u Piła, które 3:1 pokonały rówieśniczki z Legionovii Legionowo. W meczu o piąte miejsce Olimpia Drezno zwyciężyła młody zespół Impela Wrocław, a siódmą lokatę zajął UKS ZSMS Poznań, który wygrał z VII LO SMS Amber Kalisz.

Damian Gapiński zmarł nagle 30 lipca 2016 roku w wieku 36 lat. Był prezesem WZPS oraz członkiem Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Dbał o rozwój siatkówki w Wielkopolsce. Co roku w Luboniu organizował turniej sylwestrowy juniorek. Z inicjatywy działaczy PTPS-u Piła oraz dzięki wsparciu Urzędu Miasta Lubonia, zawody te zostały przemianowane na turniej memoriałowy. Był również jednym z założycieli portalu SportoweFakty i jego wieloletnim redaktorem naczelnym.

Wyniki:

O siódme miejsce:
UKS ZSMS Poznań - VII LO SMS Amber Kalisz 2:1 (25:22, 8:25, 15:12)

O piąte miejsce:
Impel Wrocław - Olimpia Drezno 0:2 (12:25, 15:25)

O trzecie miejsce:
PTPS Piła - Legionovia Legionowo 3:1 (10:25, 25:20, 25:21, 25:18)

Finał:
Polska Juniorki - Polska Kadetki 3:0 (25:17 25:22, 28:26)

Informacje sportowe możecie śledzić również w aplikacji WP SportoweFakty na Androida (do pobrania w Google Play) oraz iOS (do pobrania w App Store). Komfort i oszczędność czasu!

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL