Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Salvador Hidalgo Oliva WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Salvador Hidalgo Oliva

Salvador Hidalgo Oliva potwierdził wysoką formę. Punkty, bloki, asy - 16. kolejka PlusLigi

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Za nami 16. kolejka zmagań w PlusLidze. Po raz kolejny swoją wysoką formę potwierdził Salvador Hidalgo Oliva. Sprawdź, kto oprócz niego znalazł się w czołówkach rankingów tej serii spotkań ekstraklasy siatkarzy.

Salvador Hidalgo Oliva był najlepiej punktującym zawodnikiem 16. kolejki PlusLigi. Zdobył on dla Jastrzębskiego Węgla 23 punkty, ale nie uchroniło to jego drużyny przed porażką w starciu przeciwko Indykpolowi AZS-owi Olsztyn. Oliva atakował z 49 proc. skutecznością, ale w kluczowych momentach był blokowany przez rywali.

Na słowa uznania zasługuje również Rafael Rodrigues Araujo z MKS-u Będzin. Zagłębiowski zespół niespodziewanie urwał punkt PGE Skrze Bełchatów i spora w tym zasługa Brazylijczyka, który wywalczył 21 oczek. Araujo miał spore wsparcie w Marcinie Walińskim (20 "oczek"). Takim samym dorobkiem mogą pochwalić się liderzy Indykpolu AZS-u Olsztyn: Jan Hadrava i Wojciech Włodarczyk.

Najlepiej punktujący:
1. Salvador Hidalgo Oliva (Jastrzębski Węgiel) - 23 punkty
2. Rafael Rodrigues Araujo (MKS Będzin) - 21 punktów
3. Marcin Waliński (MKS Będzin), Jan Hadrava, Wojciech Włodarczyk (obaj Indykpol AZS Olsztyn) - po 20 punktów

Formą w bloku w 16. kolejce imponowali Wojciech Jurkiewicz (Łuczniczka Bydgoszcz), Jurij Gladyr (PGE Skra Bełchatów) oraz Wojciech Włodarczyk (Indykpol AZS Olsztyn). Każdy z nich zanotował po sześć punktów w tym elemencie.

Najlepiej blokujący:
1. Wojciech Jurkiewicz (Łuczniczka Bydgoszcz), Jurij Gladyr (PGE Skra Bełchatów), Wojciech Włodarczyk (Indykpol AZS Olsztyn) - po 6 bloków
2. Srećko Lisinac (PGE Skra Bełchatów) - 5 bloków
3. Mateusz Sacharewicz (Łuczniczka Bydgoszcz), David Smith (Cerrad Czarni Radom) - po 4 bloki

Zagrywka w 16. kolejce była silną bronią Marcusa Bohme z Cuprum Lubin. Zawodnik ten w potyczce przeciwko BBTS-owi Bielsko-Biała posłał 5 asów serwisowych. Dobrze dysponowani w tym elemencie byli również Tomasz Fornal z Cerrad Czarnych Radom i Adrian Szlubowski z AZS-u Częstochowa.

Najlepiej zagrywający:
1. Marcus Bohme (Cuprum Lubin) - 5 asów serwisowych
2. Tomasz Fornal (Cerrad Czarni Radom) - 4 asy serwisowe
3. Adrian Szlubowski (AZS Częstochowa) - 3 asy serwisowe

Informacje sportowe możecie śledzić również w aplikacji WP SportoweFakty na Androida (do pobrania w Google Play) oraz iOS (do pobrania w App Store). Komfort i oszczędność czasu!

ZOBACZ WIDEO Maciej Rybus: Transfer do Lyonu wynagrodził mi Euro 2016

Kto Twoim zdaniem był MVP 16. kolejki PlusLigi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL