Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarki Tauron MKS-u Dąbrowa Górnicza Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarki Tauron MKS-u Dąbrowa Górnicza

Tauron MKS - PTPS: pomóc szczęściu

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik
W meczu 24. kolejki rozgrywek Orlen Ligi Tauron MKS Dąbrowa Górnicza będzie podejmować PTPS Piła. Faworyta spotkania należy upatrywać w dąbrowiankach.

Już przed startem bieżącego sezonu cele MKS-u i PTPS-u były zupełnie odmienne. I choć w pierwszym pojedynku zwycięzcę wyłonił tie-break (porażka pilanek 2:3), to piątkowe starcie w hali "Centrum" może być mniej wyrównane.

W tym roku siatkarkom PTPS-u nie wiedzie się zbyt dobrze. W tegorocznych kolejkach wygrały bowiem tylko raz - w styczniu, w ramach 17. serii spotkań pokonały 3:0 Legionovię Legionowo. Od tamtej pory zanotowały już sześć porażek, ostatnio musiały uznać wyższość Impela Wrocław (0:3).

W poprzedniej kolejce punktów nie zdobyły również podopieczne Magdaleny Śliwy. MKS zmierzył się z Chemikiem Police, z którym przegrał 0:3 i tylko w ostatnim secie był w stanie nawiązać jakąkolwiek walkę.

Na faworyta konfrontacji wyrosły więc dąbrowianki. Dla nich będzie to arcyważny pojedynek. Obecnie zajmują piąte miejsce w tabeli Orlen Ligi, a do czwartego Developresu SkyRes Rzeszów tracą osiem punktów. Choć szanse na walkę w play-offach o medale mistrzostw Polski mają tylko matematyczne, to wygrywając z pilankami, pomogą szczęściu.

Z kolei PTPS w tabeli plasuje się na 11. pozycji. W dole zestawienia panuje ścisk. Zespół Jacka Pasińskiego ma na koncie 23 punkty, a od siódmej lokaty (zajmowanej przez Polski Cukier Muszyniankę Muszyna) dzielą go zaledwie dwa "oczka".

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Enea PTPS Piła/ piątek, 10.03.2017, godz. 18:00

ZOBACZ WIDEO Ferdinando De Giorgi: Najważniejsze będą mistrzostwa Europy

Kto wygra mecz?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL