WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Siatkarz został wyrzucony z pokładu samolotu z powodu wysokiego wzrostu

Joanna Wyrostek
Joanna Wyrostek
Siatkarz Fakieła Nowy Urengoj został usunięty siłą z pokładu samolotu, ponieważ ze względu na jego wysoki wzrost, nogi wystawały w przejściu dla pasażarów. Zdenerwowana tym faktem stewardessa wezwała policję, która wyprowadziła sportowca z pokładu.

Sytuacja miała miejsce 12 marca. Zajście tuż przed startem samolotu nagrał telefonem komórkowym jeden z pasażerów. Siatkarze Fakieła Nowy Urengoj lecieli jedną z rosyjskich linii lotniczych z Samary do Moskwy, wracali ze spotkania w ramach Superligi z Novą Nowokujbyszewsk. Kiedy wszyscy pasażerowie zajęli już miejsca, jeden z siatkarzy podszedł do stewardessy i zapytał, czy może usiąść obok wyjścia awaryjnego, ponieważ nie mieści się siedząc w wyznaczonym dla niego miejscu w samolocie.

Stewardessa kategorycznie odmówiła i kazała natychmiast wracać na wykupione miejsce. Jedna z pasażerek zaoferowała, że odstąpi zawodnikowi swoje siedzenie, ale na to załoga również się nie zgodziła. Aleksander Kimerow, mierzący 215 cm, wrócił na miejsce i próbował sam rozwiązać problem: nogi częściowo wysunął na przejście między rzędami. To jeszcze bardziej zdenerwowało stewardessę, która oznajmiła, że to jest niedopuszczalne w samolocie. Siatkarz próbował wyjaśnić, że niemożliwe jest, aby usiadł w inny sposób ze względu na wysoki wzrost

Pasażerowie stanęli w obronie zawodnika, który cały czas zachowywał spokój i kulturę, w przeciwieństwie do części załogi. Jednak jego tłumaczenia na nic się zdały. Stewardessa wezwała policję, a ta siłą wyprowadziła Aleksandra Kimerowa z pokładu i siatkarz został w Samarze.

Lot Samara - Moskwa opóźnił się 40 minut. Aleksander Kimerow musiał czekać na kolejny samolot. Linie lotnicze tłumaczą się, że dla tak wysokich osób trzeba wykupić specjalne miejsce za dodatkową opłatą, czego klub z Nowego Urengoju nie zrobił przed powrotem do Moskwy.

ZOBACZ WIDEO Tego nie uczą na kursach prawa jazdy. Zobacz, jak sobie radzić w kryzysowych sytuacjach na drodze

Czy rosyjski siatkarz słusznie został usunięty z samolotu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

    Pokaż więcej komentarzy (2)
    PRZEJDŹ NA WP.PL