Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Darek DelmanowiczPAP / Darek Delmanowicz

Gwiazdor reprezentacji Niemiec powraca do kadry. Andrea Giani wysłał pierwsze powołania

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Andrea Giani udanie rozpoczął pracę w roli selekcjonera reprezentacji Niemiec. 36-letni szkoleniowiec przekonał do gry w barwach drużyny narodowej Georga Grozera, który po turnieju kwalifikacyjnym do IO 2016 zrezygnował z gry w kadrze.

- Andrea Giani zapytał mnie, czy mogę pomóc w eliminacjach mistrzostw świata, ponieważ ta impreza ma wielkie znaczenie dla przyszłości drużyny. Po konsultacji z żoną uznałem, że skoro część przygotowań odbywa się w pobliskim Moers, to dlaczego nie? Jestem dumny, że ponownie zagram w reprezentacji kraju - przyznał Georg Grozer.

Niemiecki atakujący zrezygnował tymczasowo z występów w drużynie narodowej po nieudanych kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro 2016, gdzie Niemcy najpierw w półfinale zmuszeni byli uznać wyższość Rosjan, a następnie po dramatycznym boju przegrali z Polakami walkę o 3. miejsce gwarantujące prawo gry w turnieju interkontynentalnym.

W eliminacjach do mundialu 2018 nasi zachodni sąsiedzi zmierzą się z Francją, Azerbejdżanem, Islandią, Turcją i Ukrainą. Awans na turniej, który rozegrany zostanie we Włoszech i Bułgarii uzyska triumfator grupy. Druga drużyna zagra w III rundzie kwalifikacji.

Szeroki skład reprezentacji Niemiec:

Rozgrywający:Sebastian Kuhner, Adam Kocian, Lukas Kampa 

Przyjmujący:Ruben Schott, Tom Strohbach, Tim Stohr, Christian Fromm, Denis Kaliberda 

Atakujący: Daniel Malescha, Moritz Karlitzek, Simon Hirsch, Jochen Schoeps, Georg Grozer 

Środkowi:Michael Andrei, Tim Broshog, Tobias Krick, Moritz Reichert, Jan Zimmermann, Georg Klein, Jakob Günthör, Marcus Bohme, Philipp Collin 

Libero: Marcus Steuerwald, David Sossenheimer, Julian Zenger, Ferdinand Tille, Leonard Tille

ZOBACZ WIDEO Tak wygląda życie nocne na skokach w Planicy. "Nie ma drugiej tak wspaniałej imprezy"

Czy reprezentacja Niemiec awansuje na mistrzostwa świata w 2018 roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL