Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Kacper Kolenda

Popis siatkarskich umiejętności Chemika Police

Katarzyna Koniuch
Katarzyna Koniuch
Developres SkyRes poległ w pierwszym meczu półfinałowym Orlen Ligi. Chemik w trzech setach uporał się z rzeszowiankami, dominując nad nimi w każdym elemencie.

Pierwszy, półfinałowy bój już za nami. Developres SkyRes przed własną publicznością przegrał trzysetową batalię z mistrzyniami Polski. Chemik nie pozostawił żadnych złudzeń swoim rywalkom i rozstrzygnął pojedynek w trzech setach.

Rzeszowianki w pierwszej odsłonie czuły się pewnie przy siatce i co rusz dopisywały na swoje konto kolejne "oczka" blokiem. Nie trwało to jednak długo, bo rozpędzone policzanki zaczęły znakomicie czytać grę przeciwniczek i ostatecznie to one dominowały w tym elemencie. Najlepiej sprawowała się Agnieszka Bednarek-Kasza, która aż siedem razy zatrzymała ataki gospodyń.

Zespół z Polic bardzo dobrze radził sobie w przyjęciu. Mistrzynie Polski odbierały zagrywki rzeszowianek z 47 proc. skutecznością. Na wyróżnienie zasługuje Anna Werblińska, w której stronę powędrowało aż 27 serwisów. Przyjmująca mimo to zanotowała 63 proc. efektywność.

Kluczem do sukcesu Chemika była rozpędzona ofensywa. Przyjezdne skończyły 41 z 98 piłek, odnotowując przy tym 42 proc. skuteczność. Największą zasługę ma w tym Joanna Wołosz, która umiejętnie rozkładała atak pomiędzy wszystkie zawodniczki.

ZOBACZ WIDEO AS Roma wygrała mecz polskich bramkarzy [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

W rzeszowskim kolektywie, ciężar gry brała na siebie Kremena Kamenova. Przyjmująca była ostrzeliwana serwisem i w całym boju odebrała aż trzydzieści dwie zagrywki. Ponadto otrzymała aż 32 piłki od swojej rozgrywającej. Ostatecznie zapisała na swoje konto 12 "oczek".

Statystyki meczowe:

Developres SkyRes RzeszówElementyChemik Police
3Asy serwisowe4
5Błędy w zagrywce6
27 proc. (10 błędów)Przyjęcie pozytywne47 proc. (7 błędów)
28 proc. (29/104)Skuteczność w ataku42 proc. (41/98)
7Błędy w ataku11
9Bloki16

Czy Developres SkyRes postawi się Chemikowi w rewanżowym meczu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL