Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko

Piotr Sieńko: Od 9 lat próbowałem ściągnąć Bednaruka

Ola Piskorska
Ola Piskorska
Jakub Bednaruk podpisał dwuletni kontrakt na prowadzenie drużyny w Bydgoszczy. Prezes klubu nie ukrywa swojej radości z tej decyzji.

W kolejnym sezonie bydgoski zespół poprowadzi jeden z najbardziej perspektywicznych polskich trenerów młodego pokolenia - Jakub Bednaruk. Szkoleniowiec do Bydgoszczy przechodzi po siedmiu latach pracy w ONICO AZS Politechnice Warszawskiej.

- Próby ściągnięcia trenera Jakuba Bednaruka do Bydgoszczy trwały już bodaj 9 lat. Próbowałem zaprosić Jakuba do Bydgoszczy jeszcze jako zawodnika. Wybrał, co było zrozumiałe, ofertę Jastrzębskiego Węgla. Niemniej byliśmy ciągle w kontakcie. Pod kątem trenerskim zasadniczo preferowałem tzw. wątek lokalny. Sądziłem, że przerodzi się to w efekt klubu, który jest zbudowany na bazie wychowanków oraz zawodników pochodzących z okolic naszego miasta. Tym samym ważnym był aspekt szeroko pojętej lojalności oraz utożsamiania i kibiców, i sponsorów z naszą drużyną. Ciągle wierzę w zasadność takiego podejścia do budowania drużyny oraz sztabu trenerskiego. Z drugiej zaś strony jest realność. Pokazał to bezlitośnie ten sezon, który mimo ciekawego składu nam nie wyszedł. Oznacza to według mnie konieczne zmiany, aby męska siatkówka w Bydgoszczy miała powody do satysfakcji i dumy. Stąd zrodził się pomysł zaproszenie do współpracy Jakuba. Nie zdobył on jeszcze medalu, jako trener, w rozgrywkach PlusLigi, ale może stać się to u nas, bo kto nie sięga chmur, nigdy ich nie osiągnie - powiedział prezes klubu Piotr Sieńko

- W tym miejscu dziękuję trenerom, którzy krótko bądź długofalowo byli z nami jako pierwsi, czyli Piotrkowi Makowskiemu, Marianowi Kardasowi oraz Draganovi Mihailovicowi. Jednocześnie życzę Jakubowi, aby kontynuował u nas filozofię swoich "wilków" - dodał prezes Łuczniczki Bydgoszcz. Dodał również, że do końca sezonu 2016/2017 bydgoskich siatkarzy nadal prowadzić będzie trener Dragan Mihailović. Kształt sztabu szkoleniowego oraz zespołu na kolejny sezon koordynowany będzie już przez nowego szkoleniowca.

Z podpisania umowy zadowolony jest również 40-letni trener. - Rozmowy z klubem z Bydgoszczy trwały od dłuższego czasu i nie jest to pierwszy raz, kiedy debatowaliśmy o moim przyjściu. Teraz się udało, bo już muszę spróbować czegoś nowego, cały czas mam masę pomysłów, a Warszawie spędziłem już siedem lat. Pora na nowe wyzwania, nowe środowisko i już nie mogę się doczekać, aż rozpocznę pracę w Bydgoszczy - skomentował Jakub Bednaruk.

ZOBACZ WIDEO Himalaista Adam Bielecki: nawet jeśli urwie mi nogę, do końca będę walczył o życie

Czy to dobra decyzja ze strony Jakuba Bednaruka?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL