Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Skuteczność dała Tauronowi MKS piąte miejsce w Orlen Lidze. Udane zakończenie kariery Eleonory Dziękiewicz

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik
W rewanżowym meczu o 5. miejsce w Orlen Lidze Tauron MKS Dąbrowa Górnicza pokonał 3:0 ŁKS Commercecon Łódź, dzięki czemu przypieczętował zajęcie piątej lokaty.

Pierwsza odsłona rywalizacji o piątą pozycję zakończyła się wygraną dąbrowianek 3:0, więc w rewanżu potrzebowały zwyciężyć tylko w dwóch setach, by zwieńczyć dzieło. Udało im się to w bardzo dobrym stylu - przeważały nad rywalkami w każdym elemencie, a przede wszystkim pod względem skuteczności.

Najbardziej zacięta była ostatnia odsłona. W tej partii ŁKS Commercecon Łódź zdołał nawet wyjść na prowadzenie, lecz po czasie dla Magdaleny Śliwy jej zespół zepchnął przyjezdne do defensywy i zakończył mecz 3:0.

W szeregach Taurona MKS-u Dąbrowa Górnicza najlepiej punktującymi były Helena Horka (18 punktów) i Tamara Kaliszuk (13 punktów). Obie były siłą napędową drużyny, notując dobrą skuteczność ataku - Horka kończyła akcje z 62 proc. skuteczności, a Kaliszuk 52 proc. Ponadto obie nie popełniły ani jednego błędu w tym elemencie!

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: zawodnik Bellatora bezlitośnie skrytykował „Popka”

Jednak statuetka MVP powędrowała do Eleonory Dziękiewicz, która oficjalnie zakończyła swoją sportową karierę. Środkowa zdobyła 5 punktów.

W łódzkiej ekipie wyróżniły się Izabela Kowalińska (9 punktów), Ewa Kwiatkowska i Katarzyna Sielicka (obie po 8 punktów). Zmorą ŁKS-u była skuteczność - w ataku zespół zanotował 39 proc., popełniając przy tym aż 13 błędów (z czego po pięć było autorstwa Sielickiej i Kowalińskiej).

Porównanie statystyk:

Tauron MKS Dąbrowa GórniczaElementŁKS Commercecon Łódź
4Asy serwisowe3
5Błędy w zagrywce7
46 proc. (3 błędy)Przyjęcie pozytywne32 proc. (4 błędy)
46 proc. (41/89)Skuteczność ataku39 proc. (36/92)
5Błędy w ataku13
7Bloki4

Najlepszą siatkarką meczu MKS-u z ŁKS-em była:

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL