Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe

Puchar Emira Kataru: mecze ćwierćfinałowe za nami. Polscy siatkarze w mieszanych nastrojach

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Za nami pierwsze mecze prestiżowej rywalizacji o Puchar Emira. W zmaganiach bierze udział dwójka polskich siatkarzy. Po ćwierćfinałach powody do zadowolenia miał tylko Jakub Jarosz z El Jaish. Al Shamal, z Pawłem Adamajtisem, uległo bowiem Al Arabi.

Rywalizacja o Puchar Emira Kataru stanowi zwieńczenie sezonu. Dla wielu klubów trofeum jest na tyle prestiżowe, że specjalnie na ten turniej kontraktują gwiazdy światowego formatu. Na dalekim wschodzie siatkarski sezon kontynuuje również polski duet: Jakub Jarosz i Paweł Adamajtis.

Jakub Jarosz, który w Azji występuje od kilku miesięcy, po ćwierćfinałowym spotkaniu ma powody do zadowolenia. Jego El-Jaish SC gładko pokonało bowiem Al Wakra, awansując do półfinału. Polski atakujący był jednym z jaśniejszych punktów swojej ekipy. Wychowanek Gwardii Wrocław kończył akcje z imponującą skutecznością 75 proc. (9/12), zapisując na swoim koncie 12 punktów. Dorobek naszego zawodnika uzupełniły 2 punktowe bloki oraz 1 as serwisowy (1/11, 2 błędy).

Jeszcze lepiej w konfrontacji z Al Wakra spisał się Facundo Conte. Argentyńczyk w ataku był prawdziwym egzekutorem, finalizując 81 proc. akcji (17/21). Były gracz PGE Skry miał niewiele pracy w przyjęciu, ale mimo to stanowił w tym elemencie filar ekipy wicemistrzów kraju (50 proc. przyj. poz.).

Po zakończeniu zmagań w Serie A, na występy w Katarze zdecydował się także Paweł Adamajtis. Jego obecność dla wielu była sporym zaskoczeniem, jednak dla graczy Al Arabi nie stanowił on większej przeszkody. Polak w konfrontacji z ekipą Georga Grozera miał sporo pracy, jednak statystykami nie zachwycił. Były siatkarz AZS Częstochowa w meczu ćwierćfinałowym zbijał ze skutecznością 50 procent (15/30, 2 błędy, 4 zabl.). Do swojego dorobku 26-latek dorzucił jednego asa serwisowego (1/12, 3 błędy), gromadząc w sumie na swoim koncie 16 punktów.

Wyniki meczów ćwierćfinałowych Pucharu Emira:

Al Shamal - Al-Arabi Doha 0:3 (11:25, 21:25, 23:25)

El-Jaish SC - Al Wakra 3:0 (25:15, 25:15, 25:13)

Ekipa Jakuba Jarosza, mecze półfinałowe w Pucharze Emira rozegra 15 i 17 kwietnia (rywalizacja do dwóch zwycięstw). Ewentualne piąte starcie, decydujące o awansie do finału, zaplanowano na 19 kwietnia 2017 r.

ZOBACZ WIDEO: Katarzyna Kiedrzynek wyzywa Zbigniewa Bońka na boiskowy pojedynek. "To bardzo ważny zakład!"

Czy ekipa Jakuba Jarosza zagra w finale Pucharu Emira?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL