Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Na zdjęciu: Aleksiej Spiridonow

Rosja bez gwiazd w Lidze Światowej. Do kadry wraca Aleksiej Spiridonow

Joanna Wyrostek
Joanna Wyrostek
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami trenera Siergieja Szlapnikowa w Lidze Światowej nie zagrają najbardziej doświadczeni rosyjscy siatkarze. W kadrze zabraknie m. in. Maksyma Michajłowa, Siergieja Grankina i Dmitrija Muserskiego.

Dla Rosjan najważniejsze w tegorocznym kalendarzu reprezentacyjnym będą dwa turnieje. Na początek wszystkie siły zostaną rzucone na II rundę kwalifikacji do mistrzostw świata. Odbędą się one w dniach 23-28 maja w Estonii. Rosja zagra w grupie z gospodarzami, Czarnogórą, Rumunią, Węgrami i Kosowem. Bezpośredni awans uzyska tylko zwycięzca. Drugi turniej to mistrzostwa Europy rozgrywane w Polsce. Z kolei Liga Światowa została potraktowana przez szkoleniowców jako poligon doświadczalny dla młodych siatkarzy.

W 21 - osobowej kadrze znalazło się aż pięciu zawodników Fakieła Nowy Urengoj, w tym Jegor Kljuka i Dmitrij Wołkow. W gronie przyjmujących nie zabrakło też bardziej znanych twarzy. Przede wszystkim wraca do reprezentacji Aleksiej Spiridonow. Powołanie otrzymali również, będący rezerwowymi w Dynamie Moskwa,Denis Birjukow i Dmitrij Ilinych.

Na rozegraniu Siergiej Szlapnikow zamierza stawiać pod nieobecność Siergieja Grankina na Pawła Pankowa i Denisa Kowaliowa. Jeśli chodzi o środek siatki, to również będzie królowała młodość. Zagrają m. in. Ilja Własow oraz Iljas Kurkajew. Wielkim nieobecnym jest za to atakujący Wiktor Poletajew, który z powodu kontuzji wróci do gry dopiero w przyszłym sezonie ligowym.

Kadra Rosji na Ligę Światową 2017:

Rozgrywający:Siergiej Antipkin (Dynamo Moskwa), Denis Kowaliow (Ural Ufa), Paweł Pankow (Kuzbass Kemerowo)

Przyjmujący: Denis Birjukow (Dynamo Moskwa), Aleksiej Spiridonow (Jenisej Krasnojarsk, Dmitrij Ilinych (Dynamo Moskwa), Jegor Kljuka (Fakieł Nowy Urengoj), Dmitrij Wołkow (Fakieł Nowy Urengoj), Jegor Feoktisow (Ural Ufa)

Atakujący:Maksym Żygałow (Biełogorie Biełgorod), Konstantin Bakun (Dynamo Moskwa), Aleksander Kimerow (Fakieł Nowy Urengoj), Aleksander Czefranow (Gazprom-Jugra Surgut)

Środkowi:Iljas Kurkajew (Lokomotiw Nowosybirsk) Dmitrij Szczerbinin (Dynamo Moskwa), Ilja Własow (Fakieł Nowy Urengoj), Wadim Lichoszerstow (Fakieł Nowy Urengoij), Igor Filipow (Dynamo Moskwa)

Libero: Walentin Krotkow (Zenit Kazań), Artiom Zielenkow (Dynamo LO), Roman Martyniuk (Biełogorie Biełgorod)

ZOBACZ WIDEO Real - Bayern. Monachijczycy mogą czuć się oszukani

Czy Rosjanie zdobędą medal Ligi Światwej w 2017?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL