Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski

Oficjalnie: PGE Skra zakończyła współpracę z Phillippem Blainem

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
PGE Skra Bełchatów oficjalnie potwierdziła zakończenie współpracy z trenerem Phillippem Blainem. Francuski szkoleniowiec pracował w Bełchatowie nieco ponad rok.

Philippe Blain został trenerem PGE Skry Bełchatów 29 marca 2016 roku, gdy na stanowisku zastąpił Miguela Falaskę. Decyzja klubu z Bełchatowa wywołała wtedy szereg komentarzy, gdyż do zmiany trenera doszło na krótko przed kluczowymi meczami w PlusLidze. Ostatecznie Francuz poprowadził bełchatowian do zajęcia trzeciego miejsca w rozgrywkach.

W tym roku Skra pod wodzą Blaina awansowała do finałów Pucharu Polski oraz PlusLigi. W obu przypadkach musiała uznać wyższość ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Finałowe starcie z kędzierzyńską ekipą było dla Blaina pożegnaniem z Polską. 56-latek zdecydował się na pracę z reprezentacją Japonii, gdzie ma być jednym z ośmiu trenerów zajmujących się kadrą.

Umowa Blaina z PGE Skrą obowiązywała do końca sezonu i w tej sytuacji nie została przedłużona. - Dziękujemy Philippe'owi Blainowi za wspólne sukcesy - poinformował bełchatowski klub w oficjalnym komunikacie.

Obecnie bełchatowianie poszukują nowego trenera. Jednym z kandydatów do przejęcia schedy po Blainie jest Daniel Castellani, który w przeszłości współpracował już z PGE Skrą.

ZOBACZ WIDEO Katarzyna Kiedrzynek: Nawet nie marzyłam o takim klubie jak PSG, to był dla mnie szok

Czy żałujesz odejścia Phillippe'a Blaina z PGE Skry Bełchatów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL