WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Oficjalnie: Nicolas Uriarte pożegnał się z PGE Skrą Bełchatów

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Po czterech latach spędzonych w bełchatowskim klubie Nicolas Uriarte odchodzi z PGE Skry. Kontrakt rozgrywającego, który obowiązywał do zakończenia sezonu, nie został przedłużony. Klub poinformował o tym na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Informację jaka przed kilkoma tygodniami pojawiła się w mediach, PGE Skra w oficjalnie potwierdziła na stronie klubowej. Argentyńczyk w barwach bełchatowskiej ekipy spędził ostatnie trzy sezony sięgając z drużyną między innymi po mistrzostwo Polski w 2014 roku.

Argentyńczyk, zanim trafił do PGE Skry, występował w rodzimej lidze, a wcześniej m.in. we włoskich zespołach Zinella Volley Bolonia i Roma Volley. W 2012 roku reprezentował drużynę narodową na igrzyskach olimpijskich w Londynie. 

- Gdy otrzymałem propozycję przejścia do PGE Skry nie zastanawiałem się długo. Gdy otrzymujesz taką ofertę po prostu nie masz się nad czym zastanawiać. Miło jest być częścią tej drużyny - mówił wówczas doświadczony rozgrywający.

Przez cztery sezony Nicolas Uriarte poprowadził PGE Skrę do zwycięstwa w mistrzostwach Polski (2014), pucharze kraju (2016) oraz Superpucharze (2014), wicemistrzostwa Polski (2017) i dwukrotnie brązowego medalu (2015, 2016). Dla bełchatowskiego klubu zdobył w tym czasie 337 punktów w PlusLidze (124 blokiem, 118 atakiem i 95 zagrywką).

Od nowego sezonu Nicolasa Uriarte na pozycji rozgrywającego zastąpi Grzegorz Łomacz.

ZOBACZ WIDEO Celtic rozbił Glasgow Rangers! Zobacz skrót [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy działacze PGE Skry podjęli dobrą decyzję, zatrudniając w miejsce Nicolasa Uriarte Grzegorza Łomacza?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL