Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Orlen Liga

Główna armata Giacomini Budowlanych Toruń odchodzi z klubu

Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
Znamy już pierwsze kadrowe ruchy przed drugim sezonem Giacomini Budowlanych Toruń w najwyższej klasie rozgrywkowej. Barw klubu znad Wisły w przyszłym sezonie nie będzie reprezentować m.in. podstawowa atakująca, Rebecca Pavan.

Kanadyjka przybyła do toruńskiego zespołu przed sezonem 2016/2017 z Tauronu MKS-u Dąbrowa Górnicza. Zajęła piąte miejsce w klasyfikacji najlepiej punktujących zawodniczek Orlen Ligi. Pięciokrotnie wyróżniano ją statuetką MVP meczu w minionych rozgrywkach.

W nowym sezonie w szeregach Giacomini Budowlanych zabraknie również Ilony Gierak. 28-letnia przyjmująca grała w zespole od 2015 roku. Niemal dokładnie przed rokiem świętowała wraz z drużyną awans do Orlen Ligi. Była jedną z niewielu siatkarek, które wówczas pozostały w klubie i mogły walczyć dla toruńskiego klubu w pierwszym, historycznym dla niego sezonie w żeńskiej ekstraklasie.

Do tej grupy należy również środkowa Anna Lewandowska. Jednakże wychowanka toruńskiego klubu zdecydowała, że przedłuży z nim kontrakt o kolejny rok.

- Po pierwsze jestem wychowanką i z klubem jestem związana bardzo emocjonalnie, to tu stawiałam pierwsze siatkarskie kroki, żeby w końcu spróbować sił w ORLEN Lidze, reprezentując jego barwy. Poza tym jestem bardzo zadowolona z pracy z trenerami. Dobrym argumentem za, jest także pełna lodówka w domu - tłumaczyła siatkarka.

ZOBACZ WIDEO Wielka radość w Trei, Cucine Lube po raz czwarty w historii siatkarskim mistrzem Włoch

W Grodzie Kopernika pozostanie też Marta Janik. - Ten sezon to niezwykłe doświadczenie dla mnie. Miałam to szczęście, że byłam w zespole który wywalczył awans więc tym bardziej pozostanie w nim było dla mnie wyjątkowe. Głównym celem dla mnie było nabywanie nowych umiejętności, praca z nowym sztabem i doświadczonymi zawodniczkami. Cieszę się z każdej możliwości wejścia na boisko i spełnienia marzenia o grze w najwyżej polskiej lidze - powiedziała pochodząca z Torunia zawodniczka.

Szeregi byłego już beniaminka Orlen Ligi opuści również argentyńska libero, Morena Martinez Franchi. Z pozostałymi zawodniczkami wciąż jeszcze trwają negocjacje. Nieoficjalnie mówi się, że Ewelina Ryznar oraz Patrycja Polak przedłużą swoje umowy.

Czy Giacomini Budowlani Toruń w przyszłym sezonie znajdą się w czołowej ósemce Orlen Ligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL