Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kevin TillieWP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Kevin Tillie

Fala rozstań w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Kevin Tillie, Grzegorz Bociek i Dominik Witczak opuszczają klub

Wiktor Gumiński
Wiktor Gumiński
Zmian w drużynie mistrza Polski ciąg dalszy. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zdecydowała się zakończyć współpracę z przyjmującym oraz dwoma atakującymi.

Już wcześniej informowaliśmy, że barw kędzierzynian w sezonie 2017/2018 nie będą reprezentować atakujący Dawid Konarski oraz środkowy Patryk Czarnowski. Pierwszy przeniósł się do tureckiego Ziraatu Bankasi Ankara, a drugi najprawdopodobniej zasili szeregi PGE Skry Bełchatów.

Okazało się, że był to dopiero początek fali odejść, jaka ma aktualnie miejsce w ekipie z Opolszczyzny. Kolejnymi zawodnikami, którzy opuścili zespół mistrza Polski, są bowiem francuski przyjmujący Kevin Tillie oraz dwaj atakujący: Grzegorz Bociek i Dominik Witczak.

Według jeszcze niepotwierdzonych informacji, Francuz ma pozostać w PlusLidze i trafić do Jastrzębskiego Węgla. Podczas dwóch lat gry w ZAKSIE, wywalczył z nią dwa tytuły mistrzowskie oraz Puchar Polski.

Bociek występował z kolei dla ekipy z Kędzierzyna-Koźla od 2013 roku. Witczyk czynił to natomiast aż przez dziewięć lat (2008-2017), z wyjątkiem półrocznego wypożyczenia do Asseco Resovii Rzeszów w sezonie 2015/2016.

ZOBACZ WIDEO Wielka radość w Trei, Cucine Lube po raz czwarty w historii siatkarskim mistrzem Włoch

Czy decyzję ZAKSY o zakończeniu współpracy z Kevinem Tillie uważasz za słuszną?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

 • Janusz Ciechanowski Zgłoś
  Nie rozumiem decyzji kierownictwa klubu Zaksa dotyczących pozbycia się Kevina Tilly i Grzegorza Boćka chyba że zdecydowały o tym względy zdrowotne o czym nie wiemy.Szukanie za granicą
  Czytaj całość
  atakującego co spowodowało potrzebę pozbycia się Tilly. Nie wiem w jaki sposób Zaksa znajdzie w Polsce klasowego przyjmującego . Wydaje mi się że łatwiej by było u nas w kraju znależć dobrego atakującego.
  • Wiesia K. Zgłoś
   No to Zaksie brakuje jeszcze jednego atakującego - szkoda ,mam nadzieję ,że Bociek i Witczak dostaną jakieś fajne oferty .

   Komentarze (2)

   PRZEJDŹ NA WP.PL