WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / bks.bielsko.pl

Młoda przyjmująca w BKS-ie Profi Credit Bielsko-Biała

Natalia Bugiel
Natalia Bugiel
Do bielskiej drużyny dołączyła jedna z najbardziej utalentowanych siatkarek młodego pokolenia Olivia Różański. Przyjmująca jest pierwszym nabytkiem BKS-u Profi Credit Bielsko-Biała.

Polecamy:
Siatkarska Liga Narodów w Polsce! KUP BILET>>>
20-letnia Olivia Różański urodziła się we Francji w miejscowości Albi, ale od dziecka marzyła, by grać dla reprezentacji Polski. Marzenie to udało się zrealizować, bowiem w 2015 roku zadebiutowała w Biało-Czerwonych barwach.

Swoją siatkarską przygodę rozpoczynała w klubie Albi Volley-Ball Usspa. We Francji Różański mieszkała do 17. roku życia, a następnie przyjechała do Polski. Reprezentując barwy JKS SMS Jastrzębie uczęszczała do SMS PZPS Szczyrk, gdzie grała na pozycji przyjmującej. Wspólnie z SMS PZPS Szczyrk zajęła 6. miejsce w I lidze. Teraz swoją karierę będzie kontynuować w BKS Profi Credit Bielsko-Biała.

- Cieszymy się, że Olivia wybrała grę dla BKS Profi Credit Bielsko-Biała. Jest ona jedną z najbardziej utalentowanych siatkarek w Polsce. W jej przypadku można powiedzieć, że tylko ""niebo jest granicą" tego jak będzie dobra. Olivia to bardzo energiczna i silna atakująca, która już w tym sezonie będzie naciskać nasze bardziej doświadczone zawodniczki. Była jedną z pierwszych siatkarek, którą chcieliśmy mieć w swoim zespole i cieszę się, że będę miał szansę z nią pracować - powiedział szkoleniowiec, Tore Aleksandersen. 

Prywatnie Olivia jest córką Jarosławy Różańskiej, byłej reprezentantki Polski w siatkówce, uznawanej za jedną z najlepszych polskich siatkarek lat 80-tych. Mama Olivii w latach 1978-1990 rozegrała ponad 150 spotkań w drużynie narodowej, a będąc zawodniczką BKS Stal Bielsko-Biała dwukrotnie zdobywała tytuł Mistrzyni Polski i Puchar Polski (1988 i 1989). W 1990 roku Jarosława Różańska wyjechała do Francji. Karierę zakończyła w Albi, gdzie swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiała Olivia.

ZOBACZ WIDEO Kochanowski jak Milik. "Naszym celem jest złoto MŚ juniorów"Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czy Olivia Różański będzie podstawową zawodniczką BKS-u Profi Credit Bielsko-Biała?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):