WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Eder Carbonera

Mistrz olimpijski oraz wicemistrz Europy w Diatecu Trentino. Taylor Sander jednak nie dla ZAKSY

Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński
Wicemistrz Włoch, Diatec Trentino, sfinalizował dwa ciekawe transfery środkowych, a mianowicie Brazylijczyka Edera Carbonery i Słoweńca Jana Kozamernika. Do Cucine Lube Civitanova trafił Amerykanin Taylor Sander.

Urodzony w 1983 roku Carbonera (mistrz olimpijski z Rio de Janeiro i wicemistrz świata) po raz pierwszy zagra na Starym Kontynencie, a ostatnio występował w rodzimym Funvic Taubate. Wcześniej był on zawodnikiem między innymi Sady Cruzeiro oraz SESI Sao Paulo.

Natomiast niespełna 22-letni Kozamernik (wicemistrz Europy) przez poprzednie trzy sezony reprezentował barwy ACH Volley Lublana, z którym wywalczył trzy złote medale w słoweńskiej ekstraklasie.

Amerykański przyjmujący Sander, który według nieoficjalnych informacji był na celowniku ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, podpisał kontrakt z mistrzem Italii, Cucine Lube.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że zagram w Lube. Biancorossi to wielka firma, z historią oraz tradycją i będę z dumą nosił koszulkę tego klubu - stwierdził gracz, który poprzednie rozgrywki spędził w chińskim Beijing Volleyball.

Do Azimutu Modena z Trentino dołączyli włoski środkowy Daniele Mazzone i słoweński przyjmujący Tine Urnaut, zaś doświadczony słowacki atakujący Martin Nemec zdecydował się zawrzeć umowę z Emma Villas Siena.

ZOBACZ WIDEO: Mariusz Pudzianowski: Nie wstydzę się walki z Popkiem i niczego mu nie ujmuję

Czy Cucine Lube Civitanova obroni w kolejnym sezonie tytuł mistrza Włoch?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

    Pokaż więcej komentarzy (2)
    PRZEJDŹ NA WP.PL