WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Anna Klepaczko

Ferdinando De Giorgi: Piotr Gruszka pomaga drużynie

Nicole Makarewicz
Nicole Makarewicz
Niebawem pierwszy mecz nowej reprezentacji Polski. Drużyna dopiero się tworzy, ale trener kadry Ferdinando De Giorgi już po kilku dniach pracy docenił wkład Piotra Gruszki.

Wejdź na TYPER.WP.PL i obstawiaj wyniki meczów MŚ!

W rozmowie z klubową telewizją GKS-u Katowice selekcjoner polskiej kadry zdradził dlaczego zdecydował się powierzyć funkcję swojego asystenta Piotrowi Gruszce. - Ponieważ Piotr Gruszka jest ciekawym trenerem. Cały czas się rozwija, jest coraz lepszy. Jakość swojej pracy potwierdził w tym roku w GKS-ie Katowice - stwierdził Włoch.

Trener przyznał też, że zna Gruszkę od wielu lat. Po raz pierwszy spotkali się, gdy grali w lidze włoskiej. - To osoba, która pomaga tej drużynie. Wspiera mnie również na drodze, jaka czeka nas w reprezentacji Polski - przyznał nowy selekcjoner.

Ferdinando De Giorgi nie omieszkał też zdradzić, jaką drużynę chce zbudować. - Chcę widzieć zrównoważony zespół w każdej sytuacji. Zarówno podczas meczów, jak i treningów. Zespół, który zawsze walczy, stara się i daje z siebie wszystko. To jest coś nad czym będziemy pracować podczas treningów - uznał.

To, czy zawodnicy już zrozumieli jego filozofię gry przekonamy się już 20 maja. W katowickim Spodku Biało-Czerwoni rozegrają mecz towarzyski z reprezentacją Iranu .

ZOBACZ WIDEO Tak De Giorgi rozpoczął zgrupowanie kadry. Komenda: Bardzo miłe otwarcie
Polecamy:
World Tour Warsaw 2018 bilety na mecze siatkówki plażowej już w sprzedaży!

Czy Piotr Gruszka poradzi sobie w roli asystenta selekcjonera Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):