Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Justyna Serafin

Polki rozpoczynają walkę o mistrzostwa świata 2018. Muszą mieć się na baczności!

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik
Reprezentacja Polski siatkarek rozpoczyna rywalizację o awans na mistrzostwa świata 2018, od 23 do 28 maja w Warszawie odbędzie się turniej kwalifikacyjny. Miano faworytek należy do wicemistrzyń olimpijskich, Serbek.

Przed reprezentacją Polski bardzo intensywny sezon, który rozpocznie się od ważnego turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata 2018. Choć Biało-Czerwone są gospodyniami zmagań, to na pewno nie będą to dla nich łatwe spotkania.

W Warszawie, obok Polek, wystąpią kadry narodowe Cypru, Islandii, Słowacji, Czech i Serbii. Tylko zwycięzca turnieju zakwalifikuje się bezpośrednio na mistrzostwa świata, a zespół, który zajmie drugie miejsce pod koniec sierpnia zagra w trzeciej rundzie eliminacji, która wyłoni dwóch ostatnich uczestników mundialu.

Przed startem rywalizacji w Warszawie mianem faworytek określane są Serbki, które są wicemistrzyniami olimpijskimi z Rio. Jednak ten zespół przyjedzie bez swoich czołowych siatkarek - Jovany Brakocević, Jeleny Nikolić czy Mai Ognjenović, które zrezygnowały z gry w kadrze w roku poolimpijskim.

- Słyszałem komentarze, że może Serbia przyjedzie gorzej przygotowana... Przypomnę, że Serbki grające w naszej lidze, nawet te niemieszczące się w pierwszym składzie swojej kadry, u nas są wręcz bożyszczami. I to jest najlepsza odpowiedź na pytanie, gdzie jest nasza siatkówka. Natomiast postaramy się zrobić wszystko, by pokazać się w Warszawie jak najlepiej - nie krył w rozmowie z WP SportoweFakty Jacek Nawrocki, szkoleniowiec polskiej reprezentacji.

Groźne będą również dwie inne drużyny. - Nie patrzę tylko na spotkanie z Serbią, trzeba obserwować także Czechy i Słowację, bo gra idzie także o miejsce w drugiej rundzie eliminacji. Awans do mundialu to nasze marzenie i cel, który pozwoliłby nam na kontakt ze światową czołówką. Bez niego nasza siatkówka nie pójdzie do przodu - zaznaczył Nawrocki.

Na początek turnieju naszą kadrę czekają starcia z teoretycznie słabszymi przeciwniczkami: Cyprem i Islandią, potem poziom trudności będzie rósł. Na zakończenie zmagań Biało-Czerwone zmierzą się z faworytkami z Serbii.

Przypomnijmy, że po raz ostatni polska kadra siatkarek zagrała na mundialu w 2010 roku, za kadencji trenera Jerzego Matlaka.

Harmonogram turnieju kwalifikacyjnego do Mistrzostw Świata 2018:

23 maja
15:30 Słowacja – Czechy
18:00 Serbia – Islandia
20:30 Cypr – POLSKA

24 maja
15:30 Czechy – Serbia
18:00 Cypr – Słowacja
20:30 POLSKA – Islandia

25 maja
15:30 Serbia – Cypr
18:00 Islandia – Czechy
20:30 Słowacja – POLSKA

27 maja
15:30 Cypr – Islandia
18:00 Słowacja – Serbia
20:30 POLSKA – Czechy

28 maja
15:30 Islandia – Słowacja
18:00 Czechy – Cypr
20:30 Serbia – POLSKA

Skład reprezentacji Polski kobiet na eliminacje mistrzostw świata 2018:

Rozgrywające: Joanna Wołosz, Marlena Pleśnierowicz
Atakujące: Berenika Tomsia, Tamara Kaliszuk
Środkowe: Agnieszka Kąkolewska, Gabriela Polańska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Maja Tokarska
Przyjmujące: Natalia Mędrzyk, Martyna Grajber, Malwina Smarzek, Patrycja Polak
Libero: Agata Witkowska, Aleksandra Krzos

ZOBACZ WIDEO: Michał Kwiatkowski: Nikt nie chce walczyć z oszustami. To dla mnie niewyobrażalne

Czy Polki wywalczą w Warszawie awans do MŚ 2018?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL