Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski

Oficjalnie: Bartosz Kurek podpisał kontrakt z Ziraatem Bankasi Ankara

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Bartosz Kurek, po rocznej przygodzie z PGE Skrą Bełchatów, postanowił opuścić ekipę wicemistrza Polski. Reprezentant kraju w nadchodzącym sezonie będzie występował w barwach czwartej ekipy minionego sezonu ligi tureckiej.

W sobotni wieczór klub znad Bosforu oficjalnie potwierdził pozyskanie Bartosza Kurka. Informacja na ten temat znalazła się na klubowej stronie Ziraatu Bankasi Ankara. 28-latek dołączył tym samym do Dawida Konarskiego, który już wcześniej związał się kontraktem z czwartą drużyną minionego sezonu ligi tureckiej.

Odejście Bartosza Kurka to bardzo zła wiadomość dla działaczy PGE Skry. Mocno skomplikuje się bowiem sytuacja kadrową wicemistrzów Polski na przyjęciu. Do niedawna wydawało się, że kwestia pozostania wychowanka AZS PWSZ Nysa w Bełchatowie jest formalnością. Z tego powodu na przenosiny zdecydował się Artur Szalpuk, wybierając grę w barwach Lotosu Trefl Gdańsk.

Bartosz Kurek to kolejna gwiazda światowego formatu, która w ostatnim czasie zdecydowała się występować nad Bosforem. Wcześniej podobnie uczynili Denis Kaliberda, Christian Fromm, Nemanja Petrić i Raydel Hierrezuelo.

ZOBACZ WIDEO: Michał Kwiatkowski: To był dla mnie szok. Długo nie będę mieć takiego przeżycia

na Facebooku.

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

PRZEJDŹ NA WP.PL