Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Justyna Serafin

El. MŚ 2018: sąsiadki z południa górą, Cypryjki nie pomogły Polkom

Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
Słowaczki i Czeszki zakończyły turniej eliminacyjny do mistrzostw świata siatkarek zwycięstwami. Obie drużyny wygrały swoje mecze w trzech setach. Te pierwsze pokonały Islandię, drugie zaś Cypr.

Tu właściwie pozostały do wypełnienia jedynie formalności. Sympatyczne Islandki wspierane przez kilkudziesięcioosobową grupę kibiców chciały wygrać choćby honorowego seta, lecz ta sztuka im się nie udała, bo Słowaczki były o klasę lepsze.

Podopieczne Marka Rojki zwyciężyły do 11 w pierwszym i trzecim secie oraz do 21 w drugiej odsłonie. Po 12 oczek w całym spotkaniu zdobyły Jaroslava Pencova, Nina Herelova, Karin Sunderlikova oraz Karin Palgutova. Wygrana z siatkarkami z północy pozwoliła Słowaczkom przypieczętować czwarte miejsce podczas turnieju w Warszawie.

Islandia - Słowacja 0:3 (11:25, 21:25, 11:25)

Islandia: Jónsdóttir, Vigfursdottir, Sigurdardóttir, Gretarsdóttir, Einarsdottir, Eiriksdottir, Bjornsdottir (libero) oraz Bjorgolfsdottir (libero), Svavarsdottir, Gunnarsdóttir, Agisdóttir, Eiriksdottir.

Słowacja: Kosekova, Palgutova, Pencova, Sunderlikova, Drobnakova, Herelova, Spankova (libero) oraz Valachova (libero), Kojdova, Toufarova.

ZOBACZ WIDEO Juventus Turyn wygrał przed finałem Ligi Mistrzów - zobacz skrót meczu [ZDJĘCIA ELEVEN]

Większych kłopotów z odniesieniem zwycięstwa miały także siatkarki reprezentacji Czech, które w swoim ostatnim meczu kwalifikacji do mistrzostw świata mierzyły się z Cypryjkami. Choć nie zagrały w najmocniejszym składzie, wygrały bez większych problemów.

To zwycięstwo bardzo przybliża ekipę Zdenka Pommera do drugiego miejsca podczas turnieju w Warszawie, który da prawo gry w barażach o awans na przyszłoroczne mistrzostwa świata w Japonii. Wiele zależy jeszcze od wieczornego starcia Polska - Serbia. Zwycięstwo Polek sprawi, że Czeszki spadną na trzecią lokatę. Triumf Serbek przyniesie drugie miejsce własnie reprezentacji Czech.

Czechy - Cypr 3:0 (25:18, 25:14, 25:15)

Czechy: Smutna, Kossanyiova, Nachmilnerova, Havlickova, Mlejnkova, Struskova, Kovarova (libero) oraz Kohoutova, 

Cypr: Ioannou, Zembyla, Zakchaiou K., Charalambous, Chatzikonstanta, Iordanous, David (libero) oraz Leonidou (libero), Zakchaidou A., Leonidou, Hadjichristodoulu.

Które drużyny znajdą się na pierwszych dwóch miejscach w Warszawie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL