Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski

Karuzela transferowa PlusLigi: trzęsienie ziemi w Skrze, ZAKSA bez atakującego

Nicole Makarewicz
Nicole Makarewicz
Im bliżej lata, tym więcej wiemy o tym jak będą wyglądać plusligowe zespoły. Chyba, że mówimy o PGE Skrze Bełchatów, drużynie w której, w świetle ostatnich wydarzeń, wciąż wiele jest niewiadomych.

Aluron Virtu Warta Zawiercie 

Skład, który wywalczył beniaminkowi miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej odchodzi w zapomnienie. Dosłownie, bo klub poinformował o pożegnaniu się z aż sześcioma zawodnikami. Barw klubu z Zawiercia nie będą reprezentować: Dawid Ogórek, Bartosz Dzierżanowski, Jakub Lewandowski, Grzegorz Wójtowicz, Adam Sobolewski, Jarosław Macionczyk.

W związku z tym w zawierciańskiej szatni robi się miejsce dla nowych siatkarzy. Zapewne część wypłat zawodników, którzy odchodzą zostanie wydana na honorarium nowej gwiazdy Aluronu Virtu, Grzegorza Boćka. Atakujący zostawił ekipę z Kędzierzyna-Koźla, w której był tylko zmiennikiem dla drużyny, w której pewnie będzie kluczowym zawodnikiem. Wcześniej klub poinformował o pozyskaniu nowego trenera Emanuele Zaniniego.

Przyszli: Grzegorz Bociek

Odeszli: Bartosz Dzierżanowski, Jakub Lewandowski, Dawid Ogórek, Grzegorz Wójtowicz, Adam Sobolewski, Jarosław Macionczyk

Asseco Resovia Rzeszów 

Klub już jakiś czas temu skompletował skład na kolejny sezon. Nowością jest jednak to, że wypożyczony na ubiegły sezon do Lotosu Trefla Gdańsk Dmytro Paszycki opuścił Polskę i teraz będzie grał w rosyjskim Kuzbassie Kemerowo.

ZOBACZ WIDEO Kochanowski jak Milik. "Naszym celem jest złoto MŚ juniorów"

Przychodzą: Jakub Jarosz, Michał Kędzierski (powrót z wypożyczenia), Paweł Rusek, Roberto Serniotti (trener), Dominik Depowski (powrót z wypożyczenia), Łukasz Perłowski (powrót z wypożyczenia)

Odchodzą: Andrzej Kowal (trener), Gavin Schmitt, Damian Wojtaszek, Piotr Nowakowski, Thomas Jaeschke, Marko Ivović, Fabian Drzyzga, Frederic Winters, Dmytro Paszycki

Kontrakty: Michał Kędzierski, Marcin Możdżonek, Bartłomiej Lemański, Dawid Dryja, Jochen Schops, Jakub Jarosz, Thibault Rossard, John Gordon Perrin, Mateusz Masłowski, Paweł Rusek, Lukas Tichacek, Aleksander Śliwka, Dominik Depowski, Łukasz Perłowski

BBTS Bielsko-Biała 

Klub z Bielska-Białej w ostatnim tygodniu poinformował o zakontraktowaniu dwóch nowych graczy. Po ruchach działaczy można wywnioskować, że w drużynie ma panować równowaga. Do BBTS-u dołączyli bowiem: niedoświadczony Tomasz Pietrowski, zawodnik, który reprezentował klub w Młodej Lidze oraz rozgrywający Jarosław Macionczyk, który ma 38 lat i występował w wielu klubach ekstraklasy.

Przychodzą: Piotr Łukasik, Tomasz Pietrowski, Jarosław Macionczyk

Odchodzą: Kamil Kwasowski, Łukasz Koziura, Bartłomiej Grzechnik, Paweł Gryc

Kontrakty: Mariusz Gaca, Piotr Łukasik, Przemysław Czauderna, Wojciech Siek, Bartosz Janeczek

Cerrad Czarni Radom 

Do gry są już gotowi Wojskowi. Znamy nazwiska wszystkich zawodników, którzy w przyszłym sezonie będą bronić barw Czarnych. Duże nadzieje są wiązane jednym z ostatnich zakupów, Kamilem Droszyńskim

- Grał przy najlepszym belgijskim rozgrywającym, Depestele, dlatego bardzo dużo się od niego nauczył. Zależało mi na tym, aby pozyskać młodego rozgrywającego, który będzie nas reprezentował także w rozgrywkach młodzieżowych - podkreślił Robert Prygiel, trener zespołu.

Przychodzą: Norbert Huber, Jakub Rybicki, Kamil Kwasowski, Michał Filip, Dejan Vincić, Kamil Droszyński i Dmytro Teryomenko

Odchodzą: Michał Kędzierski, Emanuel Kohut, Bartłomiej Bołądź (wypożyczenie?), David Smith (?)

Kontrakty: Norbert Huber, Jakub Rybicki, Kamil Kwasowski, Michał Filip, Dejan Vincić, Wojciech Żaliński, Tomasz Fornal, Jakub Zwiech, Kacper Gonciarz, Jakub Ziobrowski, Michał Ostrowski, Łukasz Wiese, Dustin Watten, Bartłomiej Bołądź i Piotr Filipowicz, Kamil Droszyński, Dmytro Teryomenko

Cuprum Lubin 

Działacze Miedziowych w ostatnim tygodniu nie próżnowali. Udało im się zakontraktować dwóch nowych zawodników. Pierwszy z nich to libero znany z gry w Młodej Lidze. Bartosz Makoś był wcześniej zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla, teraz ma zapełnić lukę po Pawle Rusku.

Drugim siatkarzem, który zagra w Lubinie jest Adrian Patucha. Podpisując kontrakt z Cuprum, atakujący zakończył swoją dziewięcioletnią podróż po Europie w czasie której reprezentował kluby francuskie, bahrajńskie czy Duklę Liberec.

Przychodzą: Michał Masny, Milos Terzić, Tomasz Wasilkowski (II trener), Filip Biegun, Bartosz Makoś, Adrian Patucha

Odchodzą: Paweł Rusek, Grzegorz Łomacz, Gheorghe Cretu, Marcus Böhme (?), Rafail Koumentakis (?), Igor Grobelny (?)

Kontrakty: Michał Masny, Patrick Duflos, Milos Terzić, Maciej Gorzkiewicz, Keith Pupart, Robert Täht, Piotr Hain, Dawid Gunia, Adam Michalski, Marcin Kryś i Łukasz Kaczmarek, Filip Biegun

Na kolejnej stronie dowiecie się o kanadyjskim zaciągu u Indyków i polskim wzmocnieniu w Lotosie Treflu Gdańsk.

Który transfer ostatniego tygodnia wzbudził w Tobie największe emocje?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (6):

 • bartiksm Zgłoś
  W zawierciu akurat może zostać praktycznie cała 6 która wywalczyła awans. Nie ma co czytać tych bzdur w artykule, że skład odchodzi w zapomnienie... Bo odeszli głównie rezerwowi.
  Czytaj całość
  Zostaje Kaczorowski pierwszy atakujący z tego sezonu, który będzie zmiennikiem Boćka. Natomiast jeśli chodzi o innych graczy to możliwe, iż zostaną: Popik, Żuk, Długosz, Gutkowski, Warda, Akala, Swodczyk, Filipowicz. Jak to jest skład odchodzący w zapomnienie to po raz kolejny gratuluję autorce artykułu.
  • Mario Pinto Zgłoś
   Dlaczego nie ma ani słowa o Łukaszu Łapszyńskim z ONICO? Jakieś macie niepełne dane.
   • Tad Teddy Zgłoś
    I dlatego takim drużynom długo kariery nie wróże ....
    Wszystkie komentarze (6)

    Komentarze (6)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL