WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Gianlorenzo Blengini od 2015 roku jest trenerem reprezentacji Włoch

Trener Włochów: Popełniliśmy zbyt dużo błędów. Polacy świetnie serwowali

Joanna Wyrostek
Joanna Wyrostek
Po porażce 1:3 z reprezentacją Polski w obozie włoskich siatkarzy panuje wielkie rozczarowanie. Trener Gianlorenzo Blengini podkreśla świetną dyspozycję polskich zawodników w polu serwisowym.

Włoscy siatkarze mają na koncie pierwszą porażkę w tegorocznej Lidze Światowej. Wicemistrzowie olimpijscy w starciu z podopiecznymi Ferdinando De Giorgiego wygrali tylko jedną partię. - Wiedzieliśmy, że to będzie trudny mecz. Nasz przeciwnik to świetny zespół. Przyszło nam grać z bardzo dobrą drużyną, bardzo możliwe, że z kandydatem do zwycięstwa w tej grupie - mówił Gianlorenzo Blengini. - Staraliśmy się znaleźć rozwiązanie, zwłaszcza w przyjęciu, ponieważ Polacy serwowali dziś świetnie. Próbowaliśmy zrobić wszystko co w naszej mocy, ale to Polska była po prostu lepsza od nas.

Rozczarowania nie kryli włoscy zawodnicy. Zwracali też uwagę na to, że trzon polskiego zespołu nie zmienił się w porównaniu do zeszłego sezonu. - Dobrze zaczęliśmy to spotkanie, ale później Polska znacząco poprawiła swoją grę. Szczególnie serwis i blok, a my popełnialiśmy błędy - mówił Luca Vettori. - W reprezentacji Polski pojawiły się nowe nazwiska, ale "serce" zespołu pozostało takie samo - Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Fabian Drzyzga. Polska ma wielu dobrych zawodników, wiedzieliśmy o tym, ale liczyliśmy, że pokażemy się z lepszej strony.

Unicaja zmiażdżona w Madrycie, Real o krok od finału Ligi ACB!

na Facebooku.

Komentarze (3):

    PRZEJDŹ NA WP.PL