Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Justyna Serafin

Żeńska siatkówka zostaje we Wrocławiu. Czołowe zawodniczki już nie

Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
Były ku temu spore obawy, ale kibice siatkarscy na Dolnym Śląsku mogą być nieco spokojniejsi. W kolejnym sezonie Orlen Ligi zobaczymy klub z Wrocławia. Na razie nosi on nazwę Volleyball Wrocław S.A.

Rozgrywki ligowe zakończyły się ponad miesiąc temu, ale kontrakty siatkarek obowiązywały do końca maja. Z kolei w kwietniu pojawiły się informacje, że firma Impel, która przez ponad 20 lat wspierała wrocławską ekipę, wycofała się z finansowania profesjonalnej siatkówki. To spowodowało, że przyszłość klubu stanęła pod dużym znakiem zapytania.

Istniało nawet zagrożenie, że drużyny z Wrocławia może zabraknąć w kolejnym sezonie w stawce ekip Orlen Ligi. Wygląda jednak na to, że znaleźli się sponsorzy, którzy przekażą środki pozwalające na zbudowanie nowego zespołu.

W środę włodarze Volleyball Wrocław S.A. poinformowali, że drużyna zostanie zgłoszona do rozgrywek Orlen Ligi oraz że nie ma zagrożenia związanego z niewystąpieniem w rodzimej lidze i walce o Puchar Polski.

Klub podziękował również wszystkim zawodniczkom, które w sezonie 2016/2017 broniły barw Impela Wrocław. Na pewno żegnają się z nim Amerykanki - Micha Hancock, która podpisała kontrakt z Saugella Team Monza oraz Megan Courtney, która wybiera się do tureckiego Çanakkale Belediyespor.

ZOBACZ WIDEO: Polak chce dokonać niemożliwego na K2. "To bardzo trudne wyzwanie, ale uważam, że da się to zrobić"

We Wrocławiu nie zagrają już także środkowe - Monika Ptak i Agnieszka Kąkolewska. Pierwszą z nich we wtorek pozyskał Developres SkyRes Rzeszów, zaś o drugą stara się na razie kilka klubów. Jednym z nich jest wicemistrz kraju, Grot Budowlani Łódź, ale ostatnio reprezentantka Polski otrzymała też ofertę z Włoch. W środę na oficjalnym profilu Impela Wrocław na Facebooku Kąkolewska pożegnała się z kibicami.

Podobne wideo zamieściła także Agata Sawicka. Była już libero Impela wraca do zdrowia po kontuzji kolana, której nabawiła się w lutym bieżącego roku. Popularna "Qlka" broniła barw wrocławskiej drużyny począwszy od sezonu 2014/2015. Według nieoficjalnych informacji doświadczona libero znajduje się w kręgu zainteresowań kilku klubów Orlen Ligi.

Również Natalia Mędrzyk, po kilkumiesięcznej przygodzie z Impelem Wrocław, zdecydowała się opuścić szeregi drużyny. 25-letnia przyjmująca w środę, 7 czerwca oficjalnie została zawodniczką Chemika Police.

Więcej szczegółów, a także kadrę zespołu na nowy sezon Volleyball Wrocław S.A. ma podać wkrótce.

Agnieszka Kąkolewska powinna:

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

 • Kris59 Zgłoś
  Budowlani Łódź starają się niby o Kąkolewska ale nie wiem czy nie jest to błąd. A może trzeba przemyśleć też inne opcje personalne choć teraz wybór nie jest wielki. Nie sam wzrost
  Czytaj całość
  powinien decydować.
  • Marta Jackowska Zgłoś
   Agnieszka Kąkolewska nie nadaje się za granicę ponieważ jeszcze musi się jeszcze dużo uczyć. To druga siatkarka po Gabrieli Polańskiej która prócz wzrostu nie ma odpowiednich
   Czytaj całość
   umiejętności . Pewnie pójdzie siedzieć na ławce rezerwowych do zagranicznego klubu byle tylko zapłacili większe pieniądze
   • Muerte Zgłoś
    Zdarzyło się, iż wyobraziłem sobie Kąkolewską jako siatkarsko rozwojową- perspektywiczną. Okazało się po czasie, że nasza blondi bazuje jedynie na wzroście i jego 'pochodnych'. Jest
    Czytaj całość
    technicznie słabiutka... by nie napisać 'beznadziejna'. Może gdyby zdecydowanie skorzystała z siłowni i wzmocniła 'bombę', stałaby się 'damskim B.Kurkiem'... i cośkolwiek znaczyła. Konkludując... 'panna' nadaje się jedynie na ligę polską. W Italii nie ma czego szukać... zmarnuje sezon.

    Komentarze (3)

    PRZEJDŹ NA WP.PL