Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Justyna Serafin

Mariola Wojtowicz kończy karierę, ale w BKS-ie Profi Credit ma nową rolę

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik
Doświadczona libero podjęła decyzję o zakończeniu kariery. Mariola Wojtowicz zostaje w BKS-ie Profi Credit Bielsko-Biała, od sezonu 2017/2018 będzie kierownikiem drużyny.

W swojej karierze Wojtowicz występowała również w Stali Mielec, MOSiR/Sokole Silesii Volley Mysłowice, AZS-ie Białystok, Leningradce Sankt Petersburg. Jest wychowanką MKS-u Lubań.

Po raz pierwszy libero dołączyła do BKS-u w 2000 roku, potem wracała dwukrotnie. Trzecią przygodę z bialskim klubem rozpoczęła w 2012 roku i będzie ją nadal kontynuować.

Wprawdzie Mariola Wojtowicz podjęła decyzję o zakończeniu kariery zawodniczej, ale zostaje w BKS-ie Profi Credit Bielsko-Biała i w sezonie 2017/2018 wcieli się w nową rolę - kierownika drużyny.

- Z bialskim klubem miałam kontrakt ważny jeszcze przez rok i myślałam, że uda mi się go wypełnić. Jednak po konsultacjach z trenerem Aleksandersenem i moich przemyśleniach zdecydowałam się zakończyć karierę i otworzyć nowy rozdział w moim życiu, zostając kierownikiem zespołu. Nie była to łatwa decyzja, ale im dłużej o tym myślę, tym bardziej jestem przekonana, że postąpiłam słusznie - wyjaśniła Wojtowicz. 

Z nowego członka sztabu szkoleniowego cieszy się trener BKS-u, Tore Aleksandersen.

- Nawet kariery świetnych zawodników dobiegają końca, więc po wspólnych rozmowach Mariola zadecydowała, że będzie lepiej, gdy rozpocznie nowy etap w swoim życiu. Chciała jednak kontynuować swoją karierę w sporcie i jeśli to możliwe pozostać w klubie. My potrzebowaliśmy kierownika drużyny, więc idealnie się to zgrało. Z jej doświadczeniem będzie niezwykle ważną postacią w drużynie zarówno dla zawodniczek, jak i dla członków sztabu szkoleniowego - powiedział Aleksandersen.

ZOBACZ WIDEO Arkadiusz Milik: Nie możemy tego zepsuć

Czy Mariola Wojtowicz podjęła dobrą decyzję o zakończeniu kariery?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL