Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko

Bolesna lekcja od Brazylii w pierwszym sparingu Polek

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Przewaga reprezentacji Brazylii w starciu z polskimi siatkarkami była aż nadto oczywista. Biało-Czerwone przegrały swój pierwszy sparing przed World Grand Prix (0:3).

Pierwsze dwa sety towarzyskiego spotkania w Belo Horizonte mogły być trudne do oglądania dla polskiego kibica. Siatkarkom kierowanym przez Jacka Nawrockiego nie wychodziło niemal nic, a rozpędzone gospodynie spokojnie pozwoliły im jedynie na zdobycie 16 i 12 punktów w kolejnych partiach. Nieco lepiej wyglądała gra Polek w trzeciej i ostatniej części meczu, gdy w ataku przebudziła się Malwina Smarzek (17 pkt w całym meczu), ale przewaga w szybkości i precyzji Brazylijek okazała się nie do pokonania. Po oficjalnej części meczu rozegrano jeszcze jednego seta, wygranego przez Brazylię do 14.

- Polska drużyna przybyła do nas wczoraj i jeszcze odczuwa skutki zmęczenia oraz zmiany strefy czasowej. Zakładam, że zagra ona nieco lepiej w kolejnym sparingu. Musimy jeszcze pracować nad wieloma rzeczami, bo jako drużyna niebazująca na wzroście potrzebujemy szybkości w grze, ale podobała mi się współpraca bloku i obroną i dokładność przyjęcia - tak ocenił starcie José Roberto Guimarães, selekcjoner kadry Brazylii. Meczowi z boku przyglądała się Katarzyna Skowrońska-Dolata, która trenuje wraz z reprezentacją Kraju Kawy i czeka na oficjalnie podpisanie umowy z Hinode Barueri kierowanym przez Ze Roberto.

Kolejne spotkanie obu kadr, tym razem w Sao Paulo, zostało zaplanowane na 29 czerwca o 21:30 czasu brazylijskiego (2:30 polskiego). Polska ekipa przygotowuje się w Brazylii do pierwszego turnieju tegorocznego World Grand Prix w Neuquen (7-9 lipca), gdzie zagra z Argentyną, Chorwacją i Kanadą. Brazylijki, uczestniczki pierwszej dywizji WGP, w tym samym czasie rozegrają w Ankarze spotkania z Belgią, Serbią i Turcją

Brazylia - Polska 3:0 (25:16, 25:12, 25:23)

Brazylia: Roberta, Tandara, Natalia, Rosamaria, Carol, Bia, Suelen (libero) oraz Entraram, Macris, Edinara, Mara, Amanda, Gabi, Fernanda Tome

Polska: Kąkolewska, Tomsia, Efimienko, Wołosz, Smarzek, Grajber, Witkowska (libero) oraz Polak, Bociek, Krzos (libero)

ZOBACZ WIDEO Rajd Polski: Czas poczuć prędkość (WIDEO)

Czy Polki zagrają lepiej w drugim sparingu z Brazylią?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL