Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski

Mistrz Polski przeniósł się GKS-u Katowice

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik
Nowym siatkarzem GKS-u Katowice został Dominik Witczak. Utytułowany atakujący ostatnie sezony spędził w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle.

W ZAKSIE Witczak występował przez ostatnie dziesięć lat, z roczną przerwą na wypożyczenie do Asseco Resovii Rzeszów.

Dominik Witczak jest aktualnym mistrzem Polski, po ten tytuł sięgnął również w 2008 roku, a w latach 2011, 2013 i 2016 zdobywał wicemistrzostwo naszego kraju. Na koncie ma również trzy Puchary Polski oraz drugie miejsce w Pucharze CEV.

W nadchodzącym sezonie w GKS-ie Katowice o miejsce w podstawowym składzie na pozycji atakującego Witczak będzie rywalizował z Karolem Butrynem.

- Dominik świetnie wpisuje się w model naszej drużyny. Z jednej strony stawiamy na młodość i na pozycji atakującego mamy Karola Butryna. Z drugiej ważne jest doświadczenie, więc Dominik jest idealnym siatkarzem. Przez ostatni sezon Karol trzymał równą, wysoką formę i oby tak było dalej. Musimy mieć jednak dwóch dobrych graczy na tej pozycji. Przed nami trudny sezon, bo dwie ostatnie drużyny spadną z PlusLigi, a jedna będzie zagrożona barażem. Myślę, że Dominik jest zawodnikiem, który bardzo pomoże nam utrzymać stabilny poziom przez całe rozgrywki - ocenił Dariusz Łyczko, menedżer sekcji siatkówki GKS-u Katowice.

ZOBACZ WIDEO Głośne śpiewy i świetna atmosfera - oto kulisy reprezentacji Polski U-21 (WIDEO)

Kto będzie podstawowym atakującym GKS-u Katowice?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL