Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Reprezentacja Włoch siatkarek Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Reprezentacja Włoch siatkarek

Kłopot bogactwa we włoskiej kadrze. Kolejna gwiazda dołączyła do kadry na Mistrzostwa Europy 2017

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Siatkarki reprezentacji Włoch znakomicie spisały się podczas World Grand Prix 2017. Przed Mistrzostwami Europy, trener Davide Mazzanti ma kolejne powody do zadowolenia. Do kadry powróciła bowiem Valentina Diouf.

Po raz ostatni Valentina Diouf obecna była w drużynie narodowej podczas przygotowań do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Ostatecznie jednak 24-letnia atakująca nie poleciała na turniej do Brazylii. Rozstaniu zawodniczki z kadrą towarzyszyło sporo kontrowersji. Ówczesny selekcjoner Marco Bonitta o swojej decyzji poinformował siatkarkę za pomocą sms-a. 

- Dostałam sms-a od Bonitty, w którym przekazał mi, że podjął trudną decyzję i nie będę częścią grupy lecącej do Rio. Jak się poczułam? Jakby ktoś uderzył mnie prosto w twarz. Oddzwoniłam do niego i zapytałam: jak możesz niszczyć czyjeś marzenia sms-em? Wyjaśnił, że nie chciał mnie budzić, cóż, być może powinien - przyznała po wszystkim reprezentantka Włoch.

Powracająca do drużyny narodowej Valentina Diouf nie będzie miała jednak łatwego zadania. O miejsce na pozycji atakującej walczyć będzie musiała między innymi ze znakomicie dysponowaną w ostatnim czasie Paolą Egonu.

Skład reprezentacji Włoch na Mistrzostwa Europy 2017:

Rozgrywające:Ofelia Malinov, Alessia Orro 

Atakujące:Paola Egonu, Indre Sorokaite, Valentina Diouf 

Przyjmujące:Lucia Bosetti, Caterina Chiara Bosetti, Sara Loda, Miriam Sylla, Anastasia Guerra, Valentina Tirozzi 

Środkowe:Sara Bonifacio, Cristina Chirichella, Anna Danesi, Raphaela Folie 

Libero:Monica De Gennaro, Beatrice Parrocchiale 

Reprezentacja Włoch przygotowania do Euro rozpoczną 19 sierpnia w Centrum Przygotowań Olimpijskich Giulio Onesti. Zgrupowanie potrwa do 29 sierpnia. Mistrzostw Europy 2017 rozgrywane w Azerbejdżanie i Gruzji potrwają od 22 września do 1 października. Włoszki zagrają w grupie z Gruzją, Chorwacją i Białorusią.

ZOBACZ WIDEO Tomasz Skrzypczyński: To były bardzo udane mistrzostwa

Czy reprezentacja Włoch stanie na podium Mistrzostw Europy 2017?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL