WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Polski mężczyzn

Memoriał Wagnera 2017: czas na rozstrzygnięcia

Nicole Makarewicz
Nicole Makarewicz
Przed nami ostatni dzień rywalizacji w XV Memoriale Huberta Wagnera. Już dziś przekonamy się kto wygra cały turniej, ale zanim to nastąpi, czekają nas dwa ciekawe spotkania.

Na zakończenie trzydniowej rywalizacji Polacy zmierzą się z Rosją, a Francuzi powalczą o zwycięstwo z Kanadą.

Siatkarski dzień rozpocznie się punktualnie o godzinie 15. Wtedy na boisko wybiegną walczący o zwycięstwo w turnieju Trójkolorowi i zawodnicy z Kraju Klonowego Liścia. Francuzi mają na swoim koncie dwie wygrane, można być pewnym, że będą chcieli dołożyć trzecie zwycięstwo do kompletu.

To oni będą faworytem spotkania, ale szans Kanadyjczyków nie należy skreślać bowiem młody zespół trenera Stefana Antigi w sobotniej konfrontacji z Polakami udowodnił, że stać go na równą walkę z najlepszymi.

Największe emocje czekają nas jednak o 18. O tej godzinie ostatni mecz rozpoczną Biało-czerwoni. Na koniec memoriału zagramy z Rosjanami, a trzeba pamiętać o tym, że każde starcie z drużyną "Sbornej" niezależnie od tego czy towarzyskie, czy pucharowe, niesie ze sobą emocjonalny ładunek.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: tak kibice PSG trollują fanów Barcy. Przez Neymara

Spotkanie będzie też dla Polaków szansą na zrewanżowanie się za sromotną porażkę z Rosjanami, jakiej nasi reprezentanci doznali w czerwcu w katowickim Spodku podczas Ligi Światowej.

W memoriale obie drużyny odnosiły podobne wyniki. Jedni i drudzy raz wygrali, a raz przegrali. Biało-czerwoni w piątek okazali się gorsi od Trójkolorowych (2:3), a w sobotę wygrali z Kanadą (3:0). Z kolei podopieczni Siergieja Szlapnikowa rozpoczęli turniej od wygranej z Kanadą (3:1), a w sobotę przegrali z Francuzami (2:3).

By pokonać będących w dobrej formie i silnym składzie przyjezdnych ze wschodu Polacy będą musieli znaleźć sposób na przyjęcie kąśliwych serwisów Siergieja Grankina i precyzyjnych ataków Dmitrija Wołkowa

O zwycięstwo będzie łatwiej jeśli równie dobrze jak z Kanadyjczykami zagra Bartłomiej Lemański. Potrzebna będzie też skuteczność Dawida Konarskiego i uderzenia Michała Kubiaka z drugiej linii. 

Polacy mają duże szanse na zwycięstwo w turnieju. By spełnić marzenia o wygranej muszą wygrać z Rosjanami w jak najlepszym stosunku.

Program trzeciego dnia (13 sierpnia) Memoriału Huberta Jerzego Wagnera:

15:00 Kanada - Francja

18:00 Polska - Rosja

Czy Polacy wygrają memoriał?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):