Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Rob Bontje / Rob Bontje

Czterech Holendrów zakończy reprezentacyjną karierę podczas sparingów przed ME 2017

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik
W ramach przygotowań do Mistrzostw Europy 2017 reprezentacja Holandii rozegra dwa sparingi z Włochami. Te mecze będą ostatnimi w kadrze dla czterech holenderskich siatkarzy.

W piątek 18 sierpnia i sobotę 19 sierpnia Holendrzy zmierzą się w towarzyskich spotkaniach z Włochami. Dla obu zespołów będą to sprawdziany formy przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy 2017.

Ponadto dla czterech holenderskich siatkarzy będzie to zakończenie reprezentacyjnej kariery. Mowa o Nico Freriksie, Robercie Horstinku, Robie Bontje oraz Yannicku van Harskampie. Swego czasu Bontje występował w Jastrzębskim Węglu.

Inicjatywa takiego pożegnania czterech utytułowanych holenderskich graczy wyszła od Gido Vermuelena, obecnego trenera męskiej reprezentacji Holandii. - Chciałbym, żeby taka forma uhonorowania zasłużonych reprezentantów naszego kraju w formie towarzyskich spotkań stała się tradycją - powiedział Vermuelen.

Mistrzostwa Europy 2017 wystartują 24 sierpnia i potrwają do 3 września. Holendrzy zagrają w grupie D z Turcją, Francją i Belgią. Natomiast Włosi wystąpią w grupie B, gdzie zmierzą się z Czechami, Słowacją i Niemcami.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: karne pompki piłkarzy Barcelony

Terminarz sparingów Holendrów z Włochami:

18 sierpnia
Godz. 19, Holandia - Włochy (Doetinchem)

19 sierpnia
Godz. 16, Holandia - Włochy (Apeldoorn)

Skład reprezentacji Włoch na sparingi z Holandią:

Matteo Piano, Fabio Ricci, Simone Buti, Daniele Mazzone, Luca Vettori, Giulio Sabbi, Iacopo Botto, Luigi Randazzo, Oleg Antonow, Filippo Lanza, Simone Giannelli, Luca Spirito, Fabio Balaso, Massimo Colaci, Nicola Pesaresi.

Który zespół lepiej poradzi sobie w ME 2017?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL