Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Nicola VettoriPAP / Tytus Żmijewski / Nicola Vettori

Intensywne przygotowania Budowlanych Toruń. "Trenujemy, aby być gotowym na różne wyzwania"

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik
Trwają przygotowania Budowlanych Toruń do sezonu 2017/2018 Orlen Ligi. - Treningi są dość intensywne - nie ukrywał Nicola Vettori, trener zespołu.

Przygotowania torunianek wystartowały na początku sierpnia. - Ciężko pracujemy, by być dobrze przygotowanymi do startu ligi. Treningi są dość intensywne, aby dziewczynom w trakcie sezonu starczyło sił. Oczywiście, cały czas szlifujemy technikę, aby być gotowym na różne wyzwania - wyjaśnił Nicola Vettori.

Do toruńskiej ekipy dołączyły Aleksandra Szczygłowska, Izabela Bałucka, Dorota Ściurka, Marina Cvetanović i Julia Kavalenka. Za to Budowlani stracili największą armatę, która była ich liderką w poprzednim sezonie - Rebeccę Pavan. Lukę po niej ma wypełnić wspomniana Cvetanović.

- Jeśli chodzi o nowe nabytki, to transfery oceniam bardzo pozytywnie. Dziewczyny na pewno wiele wniosą do zespołu i będą jego ważną częścią - podkreślił Vettori.

Ciekawym transferem jest pozyskanie Julii Kavalenki. 18-latka jest jedną z najbardziej utalentowanych portugalskich siatkarek. - Można powiedzieć, że ze względu na mój wiek, przyjście do Torunia jest jednym z najważniejszych osiągnięć w karierze, ale także wyzwań. Robię to, co kocham i mam okazję zagrać w silnej lidze - podkreśliła Kavalenka.

Sezon 2017/2018 Orlen Ligi wystartuje za niecałe dwa miesiące, na 14 października została zaplanowana inauguracyjna kolejka, w której Budowlani Toruń zmierzą się na wyjeździe z Chemikiem Police.

ZOBACZ WIDEO Trzecia minuta doliczonego czasu gry i gol na wagę zwycięstwa!

Czy Budowlani Toruń w sezonie 2017/18 zajmą miejsce w pierwszej ósemce Orlen Ligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL