Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjeciu: Siatkarze Espadonu Szczecin WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjeciu: Siatkarze Espadonu Szczecin

Belgijska wyprawa Espadonu Szczecin na remis

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Występujący w PlusLidze Espadon rozegrał łącznie aż dziesięć setów w dwóch wyjazdowych sparingach z Knackiem Volley Roeselare. Trener szczecińskiego klubu miał prawo do zadowolenia z postępów drużyny.

Pierwsza z gier towarzyskich rozegranych w Roeselare, która była głównym punktem programu klubowego Dnia Rodziny, zakończyła się zwycięstwem gospodarzy, natomiast w rewanżowym starciu Espadon odrobił stratę dwóch setów i wygrał decydującą partię 15:10. Najwięcej punktów w pierwszym meczu z Knackiem Volley Roeselare zdobył Amerykanin Jeffrey Menzel (15), w drugim najskuteczniejszy był atakujący Bartłomiej Kluth (15), o jedno "oczko" gorszy był Mateusz Malinowski.

- Zrobiliśmy krok do przodu, musimy na pewno zminimalizować błędy. Cieszymy się, bo poziom dwumeczu z Knackiem był naprawdę wysoki. Cała drużyna miała okazję pograć, każdy pokazał się z dobrej strony. Knack reprezentuje szybką, techniczną szkołę siatkarską. Ich organizacja gry stoi na bardzo wysokim poziomie, dlatego bardzo się cieszę, że wygraliśmy ten mecz - ocenił dwumecz trener szczecinian Michał Gogol.

To nie pierwszy sparingowy sprawdzian Espadonu przed startem sezonu 2017/2018. Klub wziął udział w trzeciej edycji lubińskiego Memoriału im. Jana Rutyńskiego, w którym zajął trzecie miejsce, pokonując PGE Skrę Bełchatów 3:1.

Knack Volley Roeselare - Espadon Szczecin 3:2 (25:27, 26:24, 25:19, 19:25,
15:4)

Knack Roeselare - Espadon Szczecin 2:3 (26:24, 25:16, 19:25, 22:25, 10:15)

ZOBACZ WIDEO Kolejny gol Zielińskiego. Zobacz skrót meczu Bologna - Napoli [ZDJĘCIA ELEVEN]

Czy Espadon Szczecin stać na walkę o miejsca 5-8 w Pluslidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL