Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Siatkarze BBTS Bielsko-BiałaWP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Siatkarze BBTS Bielsko-Biała

BBTS Bielsko-Biała najlepszy podczas międzynarodowego turnieju w Nitrze

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik
W ramach przygotowań do sezonu 2017/2018 PlusLigi BBTS Bielsko-Biała wziął udział w Turnieju o Puchar Rektora SPU Nitra. Po zaciętej walce bielszczanie zajęli pierwsze miejsce.

Do rywalizacji w tym międzynarodowym turnieju przystąpiły drużyny BBTS-u Bielsko-Biała, austriacki Hypo Tirol Innsbruck, czeski Volleyball Brno oraz gospodarze zmagań - VKP Bystrina SPU Nitra.

Oba mecze z udziałem BBTS-u rozstrzygały się dopiero w tie-breakach. W półfinale bielszczanie trafili na Hypo Tirol, z którym przegrywali już 0:2. Mimo to udało im się wrócić do gry i po wyrównanej walce triumfowali 3:2.

- Cieszymy się, że zespół pozytywnie zareagował na wydarzenia na boisku, dzięki czemu mogliśmy postawić swoje warunki gry i ostatecznie wygrać. Uważam, że ten mecz to była dobra dawka szkoleniowa dla obu drużyn. Bardzo dobrze funkcjonowały u nas skrzydła, co widać po zdobyczach punktowych - Oleg Krikun zdobył 25 punktów, z kolei Wiaczesław Tarasow 17 - podkreślił Paweł Gradowski, drugi trener BBTS-u.

W finale polski zespół trafił na gospodarzy turnieju, VKP Bystrina SPU Nitra. Tym razem bielszczanie lepiej weszli w spotkanie, pewna gra pozwoliła im na objęcie prowadzenia 2:0. Jednak w trzecim secie nie potrafili pójść za ciosem i o zwycięstwo musieli walczyć w tie-breaku. Decydująca odsłona również dostarczyła wielu emocji, a zakończyła się wygraną BBTS-u.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: partnerka Krychowiaka bryluje w Anglii

Wyniki meczów BBTS-u Bielsko-Biała w Turnieju o Puchar Rektora SPU Nitra:

Półfinał

BBTS Bielsko-Biała - Hypo Tirol Innsbruck 3:2 (21:25, 23:25, 25:21, 26:24, 15:12)

BBTS: Macionczyk, Siek (7), Tarasow (17), Krikun (25), Janeczek (8), Cedzyński (2), Czauderna (libero) oraz Marek (libero) Gaca (6), Bucki (5), Peacock (1), Piotrowski.

Finał

BBTS Bielsko-Biała - VKP Bystrina SPU Nitra 3:2  (25:19, 25:21, 22:25, 20:25, 15:13)

BBTS: Macionczyk (3), Tarasow (10), Siek (8), Bucki (13), Janeczek (17), Cedzyński (13), Czauderna (libero) oraz Marek (libero) Piotrowski (2), Gaca (2), Peacock (1), Krikun (7).

Czy BBTS Bielsko-Biała w sezonie 2017/18 zajmie miejsce w pierwszej ósemce PlusLigi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL