WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Na zdjęciu: reprezentacja Rosji kobiet

Tego nikt się nie spodziewał. Rosjanki zmieniają trenera na dwa dni przed mistrzostwami Europy!

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Konstantin Uszakow, a nie Władimir Kuzjutkin poprowadzi rosyjskie siatkarki w najbliższych mistrzostwach Europy rozgrywanych w Gruzji i Azerbejdżanie. Jak przekonują władze rosyjskiej federacji, była to planowana zmiana.

Wejdź na TYPER.WP.PL, twórz własne ligi i typuj wyniki meczów!

Władimir Kuzjutkin, który w lutym tego roku wrócił do roli selekcjonera reprezentacji Rosji kobiet, na dwa dni przed startem mistrzostw Europy 2017 kobiet stał się "zaledwie" starszym trenerem kadry, a głównodowodzącym aktualnych mistrzyń Europy został Konstantin Uszakow, szkoleniowiec Dynama Krasnodar i główny doradca Kuzjutkina w obecnym sezonie kadrowym. Do tej pory wydawało się, że rekord w dokonaniu trenerskiej roszady przed najważniejszą imprezą sezonu będzie należał do Chorwacji po tym, jak 13 września Miroslav Aksentijević musiał w atmosferze skandalu zrzec się funkcji selekcjonera tamtejszych siatkarek.

Jak przekonywał prezydent rosyjskiej federacji Stanisław Szewczenko, wszystko zostało zaplanowane i wcześniej uzgodnione. - Zmiany w sztabie szkoleniowym drużyny kobiet nie powinny być niczym sensacyjnym. Ten ruch był uzgodniony podczas rozważania kandydatury Władimira Iwanowicza Kuzjutkina na pierwszego trenera reprezentacji, za zgodą samego zainteresowanego. Musimy patrzeć w przyszłość, naszym priorytetem jest Tokio 2020 i pomyślne przeprowadzenie zmiany pokoleniowej w sztabie szkoleniowym - przekonywał szef WFW.

Zmiana 70-letniego nestora na 47-latka z sukcesami klubowymi wydaje się logiczna w świetle tych argumentów, ale trudno się dziwić wątpliwościom rosyjskich kibiców. W końcu Sborna przepracowała cały okres przygotowań z Kuzjutkinem i nie wiadomo, jak zmiana szkoleniowca na dwa dni przed ME wpłynie na drużynę.

Tymczasem ogłoszono 14-osobową kadrę Rosjanek na imprezę sezonu w Europie. Jest to dokładnie ten sam skład, który reprezentował Rosję w Pucharze Wielkich Mistrzyń, w którym Sborna zajęła 4. miejsce. Złote medalistki ME z 2013 i 2015 roku zagrają w grupie C turnieju (Baku, Azerbejdżan, 22-24 września) z kadrami Bułgarii, Turcji i Ukrainy. 

Reprezentacja Rosji kobiet na ME 2017 siatkarek:

Rozgrywające: Irina Filisztinkaja, Jekaterina Pankowa
Skrzydłowe: Natalia Gonczarowa, Tatiana Koszeliewa, Maria Frołowa, Irina Woronkowa, Ksenia Parubiec, Jana Szczerbań
Środkowe: Jekaterina Jewdokimowa (Makaruk), Jekaterina Efimowa, Irina Fetisowa, Irina Koroliewa (Zariażko)
Libero: Świetłana Kriuczkowa, Jekaterina Tretiakowa

ZOBACZ WIDEO Niezwykła przygoda Aleksandra Doby. Stracił łączność ze światem, ratował go grecki statek
Czy Rosjanki obronią tytuł mistrzyń Europy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):