WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Na zdjęciu: reprezentacja Rosji kobiet

Tego nikt się nie spodziewał. Rosjanki zmieniają trenera na dwa dni przed mistrzostwami Europy!

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Konstantin Uszakow, a nie Władimir Kuzjutkin poprowadzi rosyjskie siatkarki w najbliższych mistrzostwach Europy rozgrywanych w Gruzji i Azerbejdżanie. Jak przekonują władze rosyjskiej federacji, była to planowana zmiana.

Władimir Kuzjutkin, który w lutym tego roku wrócił do roli selekcjonera reprezentacji Rosji kobiet, na dwa dni przed startem mistrzostw Europy 2017 kobiet stał się "zaledwie" starszym trenerem kadry, a głównodowodzącym aktualnych mistrzyń Europy został Konstantin Uszakow, szkoleniowiec Dynama Krasnodar i główny doradca Kuzjutkina w obecnym sezonie kadrowym. Do tej pory wydawało się, że rekord w dokonaniu trenerskiej roszady przed najważniejszą imprezą sezonu będzie należał do Chorwacji po tym, jak 13 września Miroslav Aksentijević musiał w atmosferze skandalu zrzec się funkcji selekcjonera tamtejszych siatkarek.

Jak przekonywał prezydent rosyjskiej federacji Stanisław Szewczenko, wszystko zostało zaplanowane i wcześniej uzgodnione. - Zmiany w sztabie szkoleniowym drużyny kobiet nie powinny być niczym sensacyjnym. Ten ruch był uzgodniony podczas rozważania kandydatury Władimira Iwanowicza Kuzjutkina na pierwszego trenera reprezentacji, za zgodą samego zainteresowanego. Musimy patrzeć w przyszłość, naszym priorytetem jest Tokio 2020 i pomyślne przeprowadzenie zmiany pokoleniowej w sztabie szkoleniowym - przekonywał szef WFW.

Zmiana 70-letniego nestora na 47-latka z sukcesami klubowymi wydaje się logiczna w świetle tych argumentów, ale trudno się dziwić wątpliwościom rosyjskich kibiców. W końcu Sborna przepracowała cały okres przygotowań z Kuzjutkinem i nie wiadomo, jak zmiana szkoleniowca na dwa dni przed ME wpłynie na drużynę.

Tymczasem ogłoszono 14-osobową kadrę Rosjanek na imprezę sezonu w Europie. Jest to dokładnie ten sam skład, który reprezentował Rosję w Pucharze Wielkich Mistrzyń, w którym Sborna zajęła 4. miejsce. Złote medalistki ME z 2013 i 2015 roku zagrają w grupie C turnieju (Baku, Azerbejdżan, 22-24 września) z kadrami Bułgarii, Turcji i Ukrainy. 

Reprezentacja Rosji kobiet na ME 2017 siatkarek:

Rozgrywające: Irina Filisztinkaja, Jekaterina Pankowa
Skrzydłowe: Natalia Gonczarowa, Tatiana Koszeliewa, Maria Frołowa, Irina Woronkowa, Ksenia Parubiec, Jana Szczerbań
Środkowe: Jekaterina Jewdokimowa (Makaruk), Jekaterina Efimowa, Irina Fetisowa, Irina Koroliewa (Zariażko)
Libero: Świetłana Kriuczkowa, Jekaterina Tretiakowa

ZOBACZ WIDEO Niezwykła przygoda Aleksandra Doby. Stracił łączność ze światem, ratował go grecki statekPolecamy:
2018 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland - KUP BILETY >>>


Czy Rosjanki obronią tytuł mistrzyń Europy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):