WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Ferdinando De Giorgi

Ferdinando De Giorgi nie będzie dłużej trenerem reprezentacji Polski

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Polski Związek Piłki Siatkowej podjął decyzję: Ferdinando De Giorgi nie będzie dłużej trenerem reprezentacji Polski. Włoski szkoleniowiec po bardzo słabym sezonie został zwolniony.

Zarząd jednogłośnie zadecydował, że Ferdinando De Giorgi nie pozostanie na swoim stanowisku. Trener trzykrotnie spotkał się z przedstawicielami z PZPS, ale nie zdołał ich przekonać swoimi argumentami do dalszej pracy z kadrą. - Trener nie widział w sobie żadnej winy. Twierdził, że takich mamy zawodników, jakich mamy i trwa zmiana pokoleniowa - tłumaczył Jacek Kasprzyk.

Włoch został wybrany na następcę Stephane'a Antigi w zorganizowanym przez PZPS konkursie. szkoleniowiec znał realia polskiej siatkówki, przez rok był bowiem trenerem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, z którą sięgnął po mistrzostwo. Po dokończeniu drugiego sezonu z drużyną, miał w pełni poświęcić się reprezentacji. Sukces z klubem udało mu się powtórzyć. 

Włoch od samego początku powtarzał, że głównym celem jego podopiecznych są ME 2017 rozgrywane w Polsce. Na początku sezonu nie zdołał wprowadzić drużyny do Final Six Ligi Światowej, więc jego zespół skupił się już na przygotowaniach do mistrzostw Starego Kontynentu.

Siatkarze przegrali na inaugurację imprezy na PGE Narodowym z Serbią 0:3, a dzięki temu, że wygrali dwa kolejne mecze, awansowali do barażu o ćwierćfinał. Na tym etapie przegrali w kiepskim stylu do zera i zostali sklasyfikowani poza czołową ósemką imprezy. - Czy powinno mi się podziękować za współpracę? Powinno się podziękować sztabowi i zawodnikom za ciężką pracę jaką wykonali. Dali z siebie wszystko - powiedział De Giorgi po porażce. 

ZOBACZ WIDEO: Bartosz Kurek: Przez ostatnie 10 lat takiego odpoczynku, to tak naprawdę nie miałem

Na reakcje środowiska nie trzeba było długo czekać. Wielu kibiców i ekspertów uważało, że Włoch nie powinien być dłużej trenerem reprezentacji Polski. I tak też się stało. 

Oświadczenie o zwolnieniu trenera opublikował już PZPS, oto jego fragment:

"Na podstawie wniosków przedstawionych przez Wydziały Szkolenia i Trenerski, rozmów z Ferdinando de Giorgim oraz dyskusji na forum Zarządu, Zarząd postanowił odwołać Ferdinado de Giorgiego z funkcji trenera reprezentacji Polski mężczyzn ze względu na brak satysfakcjonujących wyników sportowych w sezonie 2017.

Zarząd zdając sobie sprawę z wyzwań stojących przed męską kadrą, której zasadniczym celem jest awans do turnieju olimpijskiego w roku 2020 - wymagający w kolejnych latach obecności w czołówce turniejów światowych i kontynentalnych, ze względu na kluczową pozycję w rankingach FIVB i CEV przy planowanym systemie kwalifikacji olimpijskich, a przede wszystkim biorąc pod uwagę potencjał polskiej, męskiej siatkówki postanowił niezwłocznie rozpocząć proces wyłonienia nowego trenera kadry mężczyzn

Polski Związek Piłki Siatkowej dziękuje Ferdinado de Giorgiemu za współpracę i życzy powodzenia w przyszłości."

Czy PZPS podjął słuszną decyzję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (22):

    Pokaż więcej komentarzy (19)
    PRZEJDŹ NA WP.PL