Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjeciu: Siatkarki BKS-u Profi Credit Bielsko-Biała Facebook / BKS Profi Credit Bielsko-Biała / Na zdjeciu: Siatkarki BKS-u Profi Credit Bielsko-Biała

Bielszczanki celują w "szóstkę". Pomóc mają doświadczone siatkarki

Natalia Bugiel
Natalia Bugiel
W środę odbyła się konferencja BKS-u Profi Credit Bielsko-Biała przed startem rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet. - Celem w tym sezonie będzie najlepsza szóstka ligi - mówił Andrzej Pyć, prezes klubu.

Niemal od początku przygotowań do startu nowego sezonu Ligi Siatkówki Kobiet, prezes Andrzej Pyć zapowiadał, iż klub przygotował długotrwałą strategię. Zakłada ona poprawę wyników z roku na rok, a w przyszłości medal mistrzostw Polski.

- Takie są założenia i tego się trzymamy. Celem w tym sezonie będzie najlepsza szóstka ligi. Mam nadzieję, że przy doświadczonych zawodniczkach sporo nauczą się te młodsze, do których należeć będzie przyszłość - powiedział na środowej konferencji prasowej Pyć.

BKS Profi Credit Bielsko-Biała po średnim wyniku w poprzednich rozgrywkach ligowych przeszedł prawdziwą rewolucję kadrową. Nowa drużyna prowadzona przez Tore Aleksandersena jest połączeniem doświadczenia z młodością. Obok byłych lub obecnych reprezentantek Polski, jak Aleksandra Jagieło czy Marlena Pleśnierowicz zagrają między juniorki - Julia Nowicka i Olivia Różański.

- Zespół ma ogromny potencjał. Mamy naprawdę świetne i doświadczone siatkarki jak Ola Jagieło czy Kasia Konieczna, zawodniczki o dużym potencjale jak Marlena Pleśnierowicz i kilka młodszych bardzo utalentowanych siatkarek, które pozostały w naszym klubie lub przyszły ze Szczyrku czy Legionowa. Pracujemy bardzo ciężko i wierzę, że jeśli będziemy w stanie to, co robimy na treningach przełożyć na mecze, to będziemy mogli wygrać z każdym - stwierdził norweski szkoleniowiec.

Kapitanem ekipy, która rozgrywki Ligi Siatkówki Kobiet zainauguruje z Grot Budowlanymi Łódź będzie właśnie Aleksandra Jagieło, która wróciła na Podbeskidzie po kilku latach przerwy. - Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że bardzo się cieszę, iż zdecydowałam się wrócić do klubu z Bielska-Białej. Dla mnie to ogromna przyjemność grać z tymi młodymi dziewczynami, które mają ogromny potencjał i są niezwykle utalentowane, a przy tym są pracowite i skromne - podkreślała medalistka mistrzostw Europy.

ZOBACZ WIDEO Jacek Kasprzyk: Trener De Giorgi nie widział swojej winy, tego mi zabrakło

Czy BKS Profi Credit Bielsko-Biała zajmie miejsce w pierwszej szóstce Ligi Siatkówki Kobiet?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL