WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / tvf.org.tr / Na zdjęciu: Dawid Konarski

Georges Matijasević: Konarski chciał zarabiać więcej. Drzyzga czekał na najlepsze kluby Europy

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
W przerwie między sezonami kilku zawodników stanowiących o sile reprezentacji Polski zmieniło kluby i postanowiło sprawdzić się zagranicą. - Dawid Konarski gra w silnej drużynie i zarabia tam dwa razy więcej - zdradził Georges Matijasević, agent.

Georges Matijasević to jeden z największych agentów siatkarskich. Pod jego skrzydłami są m.in. Dawid Konarski, Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Kevin Tillie, John Perrin czy Marko Ivović.

To właśnie dzięki agentowi Dawid Konarski w tym sezonie występuje w Ziraacie Bankasi Ankara, a jego klubowym kolegą jest Bartosz Kurek. - Dawid powiedział mi krótko: "Chcę zarabiać więcej". To był jego cel. I przeszedł z ZAKSY Kędzierzyn Koźle do Ziraatu Bankasi Ankara, jednego z dwóch najlepszych klubów ligi tureckiej. Gdyby porównać całe rozgrywki, liga turecka jest trochę słabsza od polskiej, ale Dawid gra w silnej drużynie i zarabia tam dwa razy więcej - wyjaśnił Matijasević w rozmowie z "Przeglądem Sportowym". 

Nieco słabiej, przynajmniej na papierze, wygląda nowy zespół Fabiana Drzyzgi. Rozgrywający trafił do Olympiakosu Pireus. - Fabian miał ofertę, by grać w innym polskim klubie, ale jej nie zaakceptował. Później pojawiła się opcja pozostania w Resovii, ale czekał z decyzją. Zgłosiły się dwa dobre kluby z Włoch, ale Fabian ciągle czekał. Być może za długo. Czekał na najlepsze kluby Europy, aż pojawiła się oferta z Grecji i był trochę przymuszony, by z niej skorzystać - podkreślił serbski agent. Według niego Olympiakos nie jest słabym klubem, bo grał w nim w przeszłości Ivan Milijković, a szkoleniowcem jest Fernando Munoz. 

Michał Kubiak po porażce na ME 2017 powiedział, że PlusLiga jest słaba. Jego agent nie stawia jednak nisko naszych rodzimych rozgrywek. - Dwie najsilniejsze ligi na świecie to włoska i rosyjska. W drugiej kolejności polska i brazylijska, zaraz za nimi Turcja. Z waszą ligą ludzie naprawdę się liczą - powiedział Matijasević.

ZOBACZ WIDEO: Polka zachwyciła miliony internautów. Dziś jest bohaterką filmu "Out of Frame"

Czy kierunki transferów Fabiana Drzyzgi i Dawida Konarskiego są słuszne

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

    Pokaż więcej komentarzy (2)
    PRZEJDŹ NA WP.PL