WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Polski juniorek 2017; z prawej Natalia Murek (nr 9)

Idzie młodość! 18-letnia reprezentantka Polski zadebiutowała w ekstraklasie

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik
W 1. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet debiut na boiskach ekstraklasy zaliczyła Natalia Murek. 18-latka jest jedną z najbardziej utalentowanych siatkarek młodego pokolenia. W tym sezonie występuje w Impelu Wrocław.

Wejdź na TYPER.WP.PL, twórz własne ligi i typuj wyniki meczów!

Rozgrywki sezonu 2017/2018 Impel Wrocław zainaugurował pojedynkiem z Enea PTPS-em Piła. Po emocjonującym spotkaniu wrocławianki triumfowały 3:1, a jedną z liderek przebudowanej drużyny była Natalia Murek. Jako zmienniczka 18-letnia przyjmująca zdobyła 12 punktów, w ataku zanotowała 52 proc. skuteczności i była głównym celem zagrywek rywalek.

- Bardzo się cieszę, że mogłam zadebiutować w Orbicie. Na pewno było to przeżycie stresujące, jednak połączone z ekscytacją, że sezon, na który tak długo czekałam wreszcie się zaczął! Mam nadzieję, że teraz będzie już coraz lepiej, a ja będę miała jeszcze swoje szanse na boisku - skomentowała Natalia Murek.

Przed tym sezonem Impel przeszedł prawdziwą rewolucję kadrową, w składzie pozostała tylko jedna zawodniczka, libero Maria Stenzel. Zespół został zbudowany z młodych siatkarek, które mogą liczyć na wsparcie bardziej doświadczonych koleżanek. Szóstka, która zakończyła spotkanie z PTPS-em składała się w połowie z siatkarek poniżej 20. roku życia.

Murek jest jedną z najbardziej utalentowanych siatkarek młodego pokolenia. W tegorocznym sezonie reprezentacyjnym była podporą i kapitanem reprezentacji Polski juniorek, która występowała na mistrzostwach świata. Kilka tygodniu później przyjmująca zadebiutowała w seniorskiej kadrze podczas Mistrzostw Europy 2017 kobiet. Mimo że była najmłodszą zawodniczką w szeregach reprezentacji Polski na tym turnieju, to pokazała się z bardzo dobrej strony.

Teraz Natalia Murek podbija parkiety ekstraklasy. W ramach 2. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Impel Wrocław zagra na wyjeździe z Pałacem Bydgoszcz (21 października, godz. 18:00).

ZOBACZ WIDEO Pasja i życie Mai Kuczyńskiej. Polka bohaterką filmu z cyklu "Out of Frame"
Czy Natalia Murek jest najlepszą polską przyjmującą?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):