Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kevin Tillie WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Kevin Tillie

Oficjalnie: Kevin Tillie oraz Julien Lyneel wyrolowali Jastrzębski i Personal. Francuzi zagrają w Chinach

Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński
Przyjmujący reprezentacji Francji, Kevin Tillie oraz Julien Lyneel, w kolejnym sezonie zagrają w Chinach. Ten pierwszy będzie występował w klubie z Pekinu, zaś drugi z Szanghaju.

Pierwotnie Tillie i Lyneel mieli zupełnie inne plany. W maju 2017 roku obydwaj zawodnicy poinformowali, że znaleźli nowe zespoły, a miały nimi być odpowiednio polski Jastrzębski Węgiel oraz argentyński Personal Bolivar.

Jednakże z czasem agent francuskich zawodników, Georges Matijasević, znalazł w Chinach drużyny, które zaproponowały jego podopiecznym zdecydowanie lepsze warunki finansowe. W związku z tym, Francuzi zerwali wcześniejsze porozumienia z Jastrzębskim i Personalem, decydując się na zawarcie lukratywnych kontraktów z chińskimi ekipami.

Kevin Tillie zagra w zespole z Pekinu (wicemistrz Chin) między innymi z Kanadyjczykiem Johnem Perrinem, który postąpił podobnie jak gracze z Francji, tylko że w stosunku do Asseco Resovii Rzeszów. W poprzednich rozgrywkach w pekińskiej ekipie zagranicznymi siatkarzami byli Taylor Sander i Oreol Camejo.

Natomiast Julien Lyneel będzie reprezentował barwy ekipy z Szanghaju (mistrz kraju), w której jego klubowym kolegą będzie Facundo Conte.

ZOBACZ WIDEO Jacek Kasprzyk: Trener De Giorgi nie widział swojej winy, tego mi zabrakło

Czy Kevin Tillie, Julien Lyneel i John Perrin powinni zostać ukarani przez FIVB za swoje postępowanie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL