Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Salvador Hidalgo OlivaWP SportoweFakty / Roksana Bibiela / Na zdjęciu: Salvador Hidalgo Oliva

Po 7 latach wraca Mecz Gwiazd PlusLigi. To kibice wybiorą składy drużyn i trenerów

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik
W piątek 15 grudnia odbędzie się Mecz Gwiazd PlusLigi, który poprzedzi półfinałowe mecze FIVB Klubowych Mistrzostw Świata. Spotkanie zostanie rozegrane w Tauron Arenie w Krakowie.

- Wracamy do idei rozgrywania Meczu Gwiazd. Nadarzyła się doskonała okazja, by stworzyć wyjątkowe widowisko, bo w Polsce rozgrywane będą Klubowe Mistrzostwa Świata, a my ten czas wykorzystamy na spotkanie z kibicami - wyjaśnił Artur Popko, prezes zarządu Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej.

W Meczu Gwiazd wystąpią dwie drużyny: Północy i Południa, każdą z nich poprowadzi duet szkoleniowców. Od piątku 10 listopada na oficjalnej stronie PlusLigi będzie trwało głosowanie na dwie meczowe czternastki. Głosowanie zakończy się o północy 5 grudnia (głosować mogą jedynie zalogowani użytkownicy portali PLPS).

W drużynie Północy zagrają wybrani gracze spośród następujących ekip: Trefl Gdańsk, Espadon Szczecin, Łuczniczka Bydgoszcz, Indykpol AZS Olsztyn, ONICO Warszawa, Cerrad Czarni Radom i Cuprum Lubin.

Z kolei w ekipie Południa wystąpią gracze: Jastrzębskiego Węgla, Asseco Resovii Rzeszów, GKS-u Katowice, Aluronu Virtu Warty Zawiercie, MKS-u Będzin, BBTS-u Bielsko-Biała i Dafi Społem Kielce.

ZOBACZ WIDEO Kamil Grosicki: Gdzieś tam miejsce dla mnie z przodu się znajdzie

W głosowaniu nie wezmą udziału siatkarze PGE Skry Bełchatów i ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, ponieważ obie drużyny zawalczą o Klubowe Mistrzostwo Świata siatkarzy 2017.

Każdą z ekip Meczu Gwiazd poprowadzi duet szkoleniowców, na który też będzie można głosować na oficjalnej stronie PlusLigi.

W historii PlusLigi Mecze Gwiazd odbyły się dwukrotnie, za każdym razem w Warszawie. Ostatnia edycja miała miejsce w 2010 roku.

Klubowe Mistrzostwa Świata ruszą 12 grudnia. Faza grupowa zostanie rozegrana w Opolu i Łodzi, gdzie przez trzy dni osiem najlepszych klubów świata będzie rywalizować podczas 12 meczów. W łódzkiej Atlas Arenie PGE Skra Bełchatów zmierzy się z Shanghai Volleyball Club, Personal Bolivar i Zenitem Kazań. W tym samym czasie w Hali Widowiskowo-Sportowej w Opolu wystąpi ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która zagra z Cucine Lube Civitanova, Sarmayeh Bank i obrońcą tytułu najlepszego klubu na świecie - brazylijskim Sada Cruzeiro.

Czy Mecz Gwiazd PlusLigi powinien odbywać się w każdym sezonie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL