Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Andrea Giani WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Andrea Giani

Trener wicemistrzów Europy zainteresowany prowadzeniem reprezentacji Polski

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Poszukiwania kandydata na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski trwają od kilku tygodni. Zainteresowanie prowadzeniem aktualnych mistrzów świata wyraziło ośmiu szkoleniowców. Wśród nich jest Andrea Giani, dwukrotny wicemistrz Europy.

Jak informuje Przegląd Sportowy, Włoch dość niespodziewanie wyraził chęć prowadzenia Biało-Czerwonych. Andrea Giani uważany jest za jednego z najlepszych obecnie szkoleniowców na Starym Kontynencie. Przed dwoma laty sprawił wielką sensację, zdobywając srebrny medal mistrzostw Europy z reprezentacją Słowenii. 47-latek trenerski fach potwierdził 2 lata później, powtarzając sukces, lecz tym razem z Niemcami.

Informacji na temat starań Włocha o posadę selekcjonera reprezentacji Polski nie potwierdza żadna z zainteresowanych stron. Milczy sam szkoleniowiec, jego menedżer, a także włodarze PZPS. Jest to jednak w pełni zrozumiałą sytuacja, bowiem utytułowany trener zaledwie kilka miesięcy wcześniej podpisał umowę z Niemiecką Federacją Siatkówki oraz włoskim klubem Serie A Revivre Milano.

Andrea Giani jest jednym z dwóch obcokrajowców, którzy wyrazili zainteresowanie prowadzeniem polskiej kadry. Na podobny krok zdecydował się wcześniej Vital Heynen. Obaj są wybitnymi fachowcami i wydają się być faworytami w wyścigu o posadę. Wśród polskich kandydatów do prowadzenia drużyny narodowej znaleźli się: Jakub Bednaruk, Piotr Gruszka, Sławomir Gerymski, Robert Prygiel. Pod uwagę brani są także Krzysztof Stelmach i Andrzej Kowal. Termin nadsyłania aplikacji mija 20 listopada.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: polski siatkarz zaskoczył rywali w LM. "Szalony finisz!"

Kto powinien zostać selekcjonerem reprezentacji Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (8):

 • wojciech126 Zgłoś
  Nie bardzo rozumiem, dlaczego PZPS usiłuje na siłę znaleźć trenera z zagranicy? Bo czymże różni się np. Piotr Gruszka od Gianiego? Obaj są utytułowanymi zawodnikami, z jakąś tak
  Czytaj całość
  klasą trenerską. Chyba czas już nadszedł najwyższy, aby powierzyć to zadanie w ręce kogoś, kto doskonale zna realia polskiej siatkówki i umiejętności najlepszych zawodników. Trudno też nie doceniać jego osobistych dokonań i wagi uczenia się od najlepszych przez młode pokolenie adeptów siatkówki. Co prawda zdecydowana większość naszych graczy mówi w językach, jakie obowiązują w najlepszych ligach Europy, ale wielokrotnie odnosiło się wrażenie, że obcojęzyczny trener nie bardzo potrafił przekazać drużynie swoje intencje. Było to zresztą potem widoczne na boisku. Szanowny PZPS-ie, czas skończyć z taką partyzantką.
  • marcela.maz Zgłoś
   czyli nie jest źle. jednak dobrzy trenerzy też chcą Polaków trenować i próbować wyciągnąć reprezentację z ogromnego dołka. widziałabym bardziej charakternego Heynena, ale Giani to
   Czytaj całość
   też dobra opcja. oby PZPS miał rozum i wybrał mądrze...
   • krytyk65 Zgłoś
    Z kandydatów z Polski nie widzę jakiegoś 100%-owego faworyta. Jeżeli Andrea Giani pozwoli, aby PZPS wtrącał mu się do składu drużyny to będzie "powtórka z rozrywki" to samo co
    Czytaj całość
    było z FeFe. Jeżeli będzie miał wolną rękę będzie OK i mogą być sukcesy.
    Wszystkie komentarze (8)

    Komentarze (8)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL