WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: siatkarki MKS-u Dąbrowa Górnicza

Andrzej Stelmach poprowadzi klub w LSK. Przed nim trudne zadanie

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik
W tym sezonie Ligi Siatkówki Kobiet MKS Dąbrowa Górnicza spisuje się źle. Stąd zmiana w sztabie szkoleniowym, na stanowisku pierwszego trenera Magdalenę Śliwę zastąpił Andrzej Stelmach.

We wtorek zarząd MKS-u Dąbrowa Górnicza przedstawił nowego pierwszego trenera Zagłębianek. Został nim Andrzej Stelmach. Jednak Magdalena Śliwa nie żegna się z zespołem, będzie drugim trenerem. Posadę zachowuje także Ireneusz Borzęcki, który będzie wspierał ten duet jako asystent.

- Uważam, że nowy szkoleniowiec będzie wzmocnieniem zespołu i zmiana koncepcji gry drużyny zaowocuje poprawą pozycji MKS-u w szeregach Ligi Siatkówki Kobiet - wyjaśnił prezes MKS-u Robert Koćma.

Przed nowym trenerem MKS-u trudne zadanie, jego podopieczne są ostatnie w tabeli Ligi Siatkówki Kobiet z bilansem 1 wygranej i 7 porażek. - Poświęciłem siatkówce ponad połowę swojego życia i mam za sobą także prowadzenie zespołu kobiecego. Przede mną spore wyzwanie, ale w życiu nic nie przychodzi łatwo. Podjąłem się tej misji i będę wymagał od siebie, współpracowników i siatkarek jak najwięcej, żeby MKS pozostał w LSK i odniósł sukces. Czeka nas ciężka praca, drużyna jest po kilku porażkach. Zaczynamy od zera, ale wierzę, że cały zespół w końcu zadziała - przekazał trener Andrzej Stelmach.

W swojej trenerskiej karierze Andrzej Stelmach był przedstawicielem sztabu szkoleniowego MKS-u Banimex Będzin (2013-2015) oraz BBTS-u Bielsko-Biała (2015-2016). W 2016 roku prowadził żeński zespół KU AZS Politechniki Opolskiej, który występował w pierwszej lidze. Umowa z nowym szkoleniowcem MKS-u będzie obowiązywała minimum do końca sezonu 2017/2018.

ZOBACZ WIDEO: Jerzy Górski: Byłem w wielkim głodzie narkotycznym. Lekarze bali się, czy nie zejdę

Czy Andrzej Stelmach sprawdzi się w roli trenera MKS-u Dąbrowa Górnicza?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL